Lahmuse parki istutati muusika- ja teatriakadeemia puu

Lahmuse mõisa õuele istutati muusika- ja teatriakadeemia pärnapuu.

FOTO: EMTA

Eile oli Suure-Jaani muusikafestivalil  Eesti muusika- ja teatriakadeemia päev, mis oli pühendatud kõrgkooli 100 aasta juubelile. Lisaks kontsertidele ja vestlusringidele istutati Lahmuse kooli parki sümboolne puu.

Pidulikul koosviibimisel pani suurelehise pärna mulda Eesti muusika- ja teatriakadeemia (EMTA) rektor professor Ivari Ilja. Puu istutamisega märgitakse õppeasutuse ajalugu Lahmusel. 1944. aastal pärast märtsipommitamist Tallinnas kolis toonase nimega Tallinna konservatoorium Lahmuse mõisa, kus tegutses sama aasta septembrini. Lahmusel said diplomid näiteks laulja Tiit Kuusik, organist ja helilooja Villem Kapp ning tšellist Laine Leichter.

"Lahmuse on ainus paik, kus akadeemia on asunud väljaspool Tallinna, mistõttu ei saa selle olulisust akadeemia sajandile tagasi vaadates kuidagi alahinnata," ütles rektor Ivari Ilja. Ka akadeemia 90. aastapäeval oli Lahmuse mõis tähtsas rollis: lõpetajate kontsert ja aktus peeti just seal.

EMTA päeval Suure-Jaanis algas vestlusringiga akadeemia ajaloost koos pianist Matti Reimanniga. Arutelu juhtis pianist Johan Randvere. Ettekande EMTA ajast Lahmusel tegi muusikateadlane Äli-Ann Klooren. Päeva võtsid kokku tänavuste lõpetajate galakontsert EMTA sümfooniaorkestri ja dirigent Andres Kaljustega ning ooperstuudio etendus, Georg Friedrich Händeli "Orlando".

Suure-Jaani muusikafestivali peetakse 1998. aastast. Festival on ellu kutsutud heliloojate Kappide mälestuseks, olulisel kohal on ka helilooja Mart Saare looming. Festivali korraldab Põhja-Sakala vald, tehes koostööd muusika- ja teatriakadeemia ning Artur Kapi ühinguga.

Eesti muusika- ja teatriakadeemia on Eesti juhtiv muusika- ja teatriülikool, mis pakub rahvusvahelisel kõrgtasemel erialast haridust. Seal õpetavad ja õpivad Eesti parimad interpreedid, heliloojad, näitlejad ja lavastajad.

Tagasi üles
Back