Verinoor jooksutalent purustas rajarekordi

Laupäeval ligi 140 inimese osalusel asetleidnud 29. Jüri Lossmanni mälestusjooksu võidud läksid Viljandist välja: meestest võitis ülekaalukalt Ilja Nikolajev ning naiste arvestuses kõigest 14-aastane Luna-Aleksandra Lagoda, kes püstitas ühtlasi uue naiste rajarekordi.

Ilja Nikolajev läbis 6,5-kilomeetrise distantsi ajaga 21.01,6. Luna-Aleksandra Lagoda sai kirja rekordilise tulemuse 23.28,4. «Mulle sobis tänane ilm väga ja väiksed linnad on jooksmiseks ka väga toredad. Mulle meeldib suurtega koos võistelda,» rääkis Lagoda pärast jooksu Sakalale.

Naiste arvestuses tuli Lossmanni jooksul teiseks Liina Luik ajaga 24.25 ja kolmandaks Minna Kuslap ajaga 24.58,2. Eelmine naiste rajarekord oli Moonika Pilli käes: 24.32 aastast 2017.