Politsei õpetab, kuidas looduses käituda, ning hoiatab petturite eest

Tihtilugu kutsub politsei kadunud inimest otsima vabatahtlikud.

FOTO: Marko Saarm

Kuumad ilmad meelitavad nädalavahetusel metsa ja mujale neidki, kes pole harjunud looduses liikuma. Politsei tuletab meelde, millega tasub loodusesse minnes arvestada ning kuidas käituda, kui olete eksinud.

Ennekõike tuleks kaasa võtta piisavalt joogivett, et vältida olukorda, kus enesetunne halveneb kuumakraadide mõõjul sedavõrd, et satute maastikul hätta. Seepärast on ka soovitatav liikuda looduses mitmekesi koos. Juhul, kui keegi vajab abi, saavad kaaslased ise abi osutada või kiirelt hädaabinumbril abi kutsuda. Olenemata teekonna pikkusest, võtke igal juhul kaasa täis laetud akuga mobiiltelefon. Nii saate aegsasti abi kutsuda ning vajaduse korral saab politsei teie asukohta telefoni asukohta positsioneerides ka kiiremini tuvastada.

Kui eksite või satute maastikul hätta ning tunnete, et olete ohus, andke sellest aegsasti hädaabinumbril 112 teada. Politsei käivitab otsingud, kaasab vajamineva tehnika ja vajadusel ka vabatahtlikud otsijad.

Igal abivajajal ja tema lähedastel on oluline teada, et hättasattunu leidmine ja päästmine, selleks kasutatud masinad ja vabatahtlike panus on neile igal hetkel tasuta.

Politseini jõudnud teated, kus end vabatahtlikuna esitlenud inimene on ära kasutanud lähedaste emotsionaalselt rasket seisu ning küsinud neilt kadunud inimese otsimiseks raha. Lähedastele jäetakse eksitav mulje, nagu ei tasuks politseilt abi loota ning vabatahtlikele tuleks maksta. Nii rõhutakse lähedaste süütundele, et kui nad raha ei maksa, võib neile kallis inimene jääda leidmata või tema elu päästmata.

Politsei rõhutab, et kellelgi ei ole rahamaksmise kohustust, sest kadunud inimeste otsingutesse kaasatud jõud ja masinad, sealhulgas vabatahtlike panus maastikuotsingutel, on tasuta.

Looduses eksides kutsuge abi hädaabinumbril 112. Abi kutsumiseks ei pea olema kõneaega – hädaabinumbrile helistamine on tasuta. Kui telefon näitab, et levi ei ole, eemaldage telefonist SIM-kaart. Sellisel juhul otsib telefon lähimat kõneoperaatorit.

Kui olete väsinud või ei tunne ennast hästi, ärge liikuge pikemalt ringi. Istuge lagedamale alale, siis on ka otsijatel teid kergem leida.

Tagasi üles