N, 1.06.2023

Maailmakuulus kokk Gordon Ramsay ostis kaks Leies valminud aiamaja

Alice Lokk
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Telekokk Gordon Ramsay ostis Iglucraftist kaks ligi 40 000-naela maksvat aiamaja. Pildil Iglucrafti saunad.
Telekokk Gordon Ramsay ostis Iglucraftist kaks ligi 40 000-naela maksvat aiamaja. Pildil Iglucrafti saunad. Foto: Elmo Riig

Üle maailma tuntud telekokk Gordon Ramsay ostis kaks aiamajakest, mis on valminud Viljandi vallas pisikeses Leie külas.

Briti väljaanne DailyMail kirjutas reedel, et Gordon Ramsay ostis eestlaste firmast Iglucraft 80 000 naela eest kaks aiamaja, mille plaanib üles seada oma 7-miljonilise villa tagaaeda, et külla tulevatel sõpradel ja perel oleks rohkem ruumi.

Ligi 40 000-naelases aiamajakeses on magamistuba, elutuba, köök ja vannituba. Nendes on kaheinimesevoodi, dušš, kaabeltelevisoon ja elektriküte. Aiamaja on 8,7 meetrit pikk, 2,3 meetrit lai ja 2,5 meetrit kõrge.

Ramsay pole veel saanud linnavõimudelt luba, et aiamajad üles panna.

Sakala on kirjutanud, et mullu detsembris ostsid endale Iglucraftist iglusauna jalgpallur David Beckham ja filmirežissöör Guy Ritchie.

Viljandi vallas Leie külas valmistatavaid iglumaju ja -saunu müüakse üle kogu maailma. Muu hulgas võib neid leida Jaapanist ja Šotimaalt müütilise Loch Nessi järve kaldalt. Iglusaunade ja -majade taga on osaühing Creative Woodworks, mida veavad 2014. aastast vana kolhoositöökoja ruumides Priit Kallas ja Siim Enders. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles