P, 28.05.2023

Ugala teatri loomingulise juhi konkursi tähtaeg nihkus edasi

Priscilla Õmblus
Facebook Twitter
Comments
Ugala teatri möödunud hooaja loominguline juht Ott Aardam ja teatrijuht Kristiina Alliksaar, kes mõlemad algaval hooajal Viljandi tolmu jalgadelt pühivad.
Ugala teatri möödunud hooaja loominguline juht Ott Aardam ja teatrijuht Kristiina Alliksaar, kes mõlemad algaval hooajal Viljandi tolmu jalgadelt pühivad. Foto: Marko Saarm

Ugala teatri loomingulise juhi konkurss, mis algul oli planeeritud mai lõpuni, pikeneb ning avaldusi saab esitada 12. augustini.

Uue teatrijuhi Garmen Tabori sõnul on pikendamise eesmärk leida konkursile veel suuremat kõlapinda, mis võimaldaks veelgi laiendada loomingulise juhi kandidaatide valikut ning anda aega, et lisanduvad kandidaadid saaksid oma visiooni esitada. „Loomingulise juhi valik on teatri tuleviku seisukohalt äärmiselt oluline ning seetõttu otsustasime konkurssi 12. augustini pikendada, et veel võimalikud huvilised, kes viimasel hetkel minuga ühendust võtsid, saaksid oma nägemuse Ugala tuleviku kohta esitada ja saaksime koos komisjoniga teha parima valiku. Juba tänaseks avalduse esitanud kandidaatide valik annab lootust, et Ugala teatri 100. hooaega saan alustada tugeva loomingulise partneriga,” sõnas Garmen Tabor.

Loominguline juht arendab ja juhib Ugala loomingulist tegevust ja meeskonda. Ta vastutab teatri loomingulise tegevuse lühi- ja pikaajalise kavandamise ja koordineerimise eest ning koostab repertuaariplaani. Tema valib ka Ugala teatri loomingulise meeskonna ning juhib loomenõukogu tööd.

Kandideerimise eelduseks on kõrgharidus, eesti kultuuri ja teatrielu väga hea tundmine, samuti inimeste ja/või protsesside juhtimise kogemus, eesti ja inglise keele oskus ning hea suhtlemis- ja väljendusoskus, lisaks algatus-, koostöö- ja analüüsivõime.

Senine teatrijuht Kristiina Alliksaar ütles reedesel hooajalõpupeol, et tema viimane tööpäev Ugalas on 30. juunil, seejärel puhkab ta kuu aega ning alustab tööd Vanemuises.

1. juulist asub Ugalat juhtima näitleja ja õppejõud Garmen Tabor.

Teatri loomingulise juhi Ott Aardami viimane tööpäev Ugalas on 31. augustil. Ott Aardam on öelnud Sakalale, et plaanib siiski teatriga edasi tegelda ning lahkub, sest soovib rohkem pühenduda mängimisele, lavastamisele ja kirjutamisele, mis praegu on tema elus jäänud tagaplaanile.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles