Sõitjad võivad loota uusi ronge

Elroni suurema nõudlusega reisirongidesse on peagi jalgrattaga sisenemine keelatud.

FOTO: Mihkel Maripuu

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas lubas teha lähinädalatel valitsuskabinetile ettepaneku soetada Elronile neli uut rongi, et inimesed saaksid ka edaspidi mugavalt ja keskkonnasäästlikult reisida, sealhulgas oleks tagatud senisest enam kohti jalgratastele.

"Uute rongide ost võimaldab kiirete ekspressväljumiste lisamist nii Tartu, Narva kui ka Viljandi suunas, samas paraneksid aeglasemate tavarongide kasutamise võimalused," ütles Aas.

Eile andis Elron teada, et sõitjate soovile vastu tulles on ettevõte otsustanud Viljandi, Tartu ja Narva liinil kõige suurema nõudlusega sõitudel reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti jalgrataste rongiga vedamise keelata.

Tulevikus on plaanis soetada hübriidrongid, mille energia- ja hoolduskulud on väiksemad kui praegustel diiselrongidel. Uued rongid on lisaks majanduslikule säästule ka märgatavalt mugavamad, keskkonnasõbralikumad ja vaiksemad. Eestis on rongiga sõitjate arv viimase viie aastaga kasvanud enam kui kolmandiku võrra. Sõitjate nõudluse kasvuga on suuremate linnade vaheline rongiliiklus enam kui kahekordistunud. 

Tagasi üles