Viljandi meenemünt tuuakse avalikkuse ette hansapäevadel

Eesti Pank annab välja Viljandile pühendatud hõbemündi.

FOTO: Kuvatõmmis

Viljandi meenemünt jõuab avalikkuse ette 8. juunil, kui seda Viljandi hansapäevade ajal esitletakse. See on teine hansalinnade meenemünt, mille Eesti Pank emiteerib.

Eesti Panga konkursi žürii valis hansalinn Viljandile pühendatud hõbedast meenemündi konkursi võidutööks Elisabeth Juusu kavandi. Võidutööl "4 sümbolit" on keskaegsele kaubavahetusele mõeldes kujutatud vilja, kala, küünalt ja koge.

Meenemündi nimiväärtus on 8 eurot ning neid trükitakse 4000. Millise hinnaga münti müüma hakatakse, pole veel teada. Hiljuti emiteeritud Johann Voldemar Jannseni 12-eurose nimiväärtusega hõbemündi müügihind on 40 eurot.

Viljandi linnavalitsus pöördus Eesti Panga poole sooviga osta hansapäevade ajaks 100 meenemünti, mida kinkida Viljandi külalistele ning linlastele.

Meenemündid ei ole mõeldud ringlusse laskmiseks ja need kehtivad seadusliku maksevahendina üksnes mündi emiteerinud riigis. Väärismetallist meenemüntide müügihind on enamasti suurem mündi nimiväärtusest.

Praegu müügil olevaid numismaatilis-bonistilisi tooteid saab osta näiteks Eesti Panga muuseumipoest. Kas Viljandi meenemünte saab ka Viljandist ostma hakata, pole praegu teada.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles