Mõis otsib rahakat investorit

Eget Velleste
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viimati 1990ndatel aastatel renoveeritud mõisa peahoones on ruumid küll korras, kuid nad ei ole ajalooliselt taastatud.
Viimati 1990ndatel aastatel renoveeritud mõisa peahoones on ruumid küll korras, kuid nad ei ole ajalooliselt taastatud. Foto: Marko Saarm

Loodetud eurotoetustest ilma jäänud Suislepa mõisa pidaja Kairi Kärner otsib rahakat investorit, kellele anda mõisas enamusosalus, et Viljandi vallalt hoonestusõigusega saadud ajaloolist kompleksi arendada.

Umbes aasta tagasi selgus, et mittetulundusühing Suislepa Mõis ei saa Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt loodetud 425 000 euro suurust toetust. Taotluse tagasilükkamise järel hakkas mõisas majandav Kärner otsima inimest, kes oleks valmis ajaloolise mõisakompleksi uuendamisele õlga alla panema. «Vähemalt pool miljonit eurot on vaja renoveerimiseks ja majutuse rajamiseks,» ütles ta.

Vallalt 2026. aastani mõisa oma valdusesse saanud Kärner rääkis, et sai selle eesmärgiga arendada mõisa alal turismi. «Välistatud ei ole ka teised äriideed, kuid praegu on olemas pikaajaline äriplaan mõisa Võrtsjärve veeturismikeskuseks arendamise kohta,» sõnas Kärner.

Tagasi üles