Soomaalased kutsuvad kohvikupäevale  

Sakala
Copy
Soomaa suurveed toovad kokku kümneid uudistajaid. Midagi põnevat leiab rahvuspargist aga igal aastaajal.
Soomaa suurveed toovad kokku kümneid uudistajaid. Midagi põnevat leiab rahvuspargist aga igal aastaajal. Foto: Elmo Riig

Pühapäeval, 2. juunil on võimalus piiluda soomaalaste külakohvikutesse, tutvuda Soomaa kultuuripärandiga, sõita ühepuulootsikuga ning vaadata Mick Pedaja ja Angeelia kontserti.

Tänavu 26. sünnipäeva tähistav Soomaa rahvuspark ootab külalisi 2. juunil kella 11-st, mil avatakse omanäolised kohvikud Riisa meiereis, Käära talus Sandra külas, Soomaa noorte juures Tõramaa külastuskeskuse hoovis ning Tipu looduskoolis. 

"Tänavune aasta on meile eriline, sest Eesti haabjaseltsi eestvedamisel koostöös keskkonnaameti ja teiste partneritega teeme ettevalmistusi Soomaa haabjakultuuri kandmiseks UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja," rääkis keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist Sandra Urvak. "See on meile oluline märgis, sest toob esile ühepuupaadi kultuuri kui nähtuse ning aitab sel elus püsida. Nii ongi lootsikud sel aastal eriti suure tähelepanu all. Pühapäeval saab paati uudistada Tõramaa kohvikus ning haabjaga vee peal sõitmist proovida Riisa külas. Lootsikusõit on erakordne elamus, mida vähesed on kogenud, nii et tasub tulla ja lasta end võluda meie ainulaadsel haabjakultuuril.“

Kõik kohvikud pakuvad lisaks söögi- ja joogipoolisele ka kohalikku kultuuripärandit ja elulaadi tutvustavaid tegevusi. Näiteks saab osaleda puust meisterdamise ja vee-elustiku õpitubades, vaadata Soomaa fotonäitusi ning kuulata Tarmo Evestuse põnevaid lugusid aasta linnust öösorrist ja teistest öölindudest. Kuulata saab Mick Pedaja ja Angeelia kontsert ning veidike närvikõdi toob lootsikusõit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles