N, 8.12.2022

Pärimusmuusika aidas käis ettevalmistus "OmaMoe" fotosessiooniks

Alice Lokk
, reporter
Pärimusmuusika aidas käis ettevalmistus "OmaMoe" fotosessiooniks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärimusmuusika aidas valmistati ette "OmaMoe" kolme rõivakollektsiooni pildistamiseks. Pildil ürituse kunstiline juht Triin Amur.
Pärimusmuusika aidas valmistati ette "OmaMoe" kolme rõivakollektsiooni pildistamiseks. Pildil ürituse kunstiline juht Triin Amur. Foto: Marko Saarm

Täna käis pärimusmuusika aida Seto garderoobis vilgas töö: seal valmistati ette kolme "OmaMoe" rõivakollekstiooni pildistamist. Sessiooni tulemust saab näha ajakirja Eesti Naine juulinumbris.

Kui Sakala teisipäeva lõuna ajal ettevalmistusi vaatamas käis, triigiti parasjagu kleite ning modellidele tehti kohevaid soenguid. Eesti Naise kaante vahele jõuavad Karolin Kärmi kollektsioon "Näkimadalad", Kristina Libe ja Monika Hindi "Valge Vorm" ning Piret Tiismaa "Hingelilled". Moeloojate rõivaid kannavad fotosessioonil kultuuriakadeemia näitlejatudeng Henessi Schmidt ja Ugala näitleja Klaudia Tiitsmaa.

"OmaMoe" kommunikatsioonijuht Heldi Ruiso ütles, et kollektsioonid pildistatakse üles lossimägedes ja laululaval. Näitlejad said valitud sideme tõttu Viljandiga.

Heldi Ruiso rääkis, et "OmaMood" tahab näidata, kuhu on arenenud meie esiemade oskused, maitse, mood ja rahvarõivad. Et tänavu on laulu- ja tantsupeo juubeli aasta, soovib "OmaMood" koostöös Eesti Naisega anda inspiratsiooni, millega minna tantsu- ja laulupeole.

Kolmes kollektsioonis võib näha väga erinevaid riideid. "Siin on kleite, mida võiks panna hommikul selga või õhtuni kanda. Nad on väga praktilised, ilusad ja lihtsad. Kuid näiteks "Näkimadalate" tulipunased kleidid oleksid presidendi ballil ühed uhkemad. Meie pärimusmood kasutab ka mitteoodatavaid vorme, me ei näe seal traditsioonilist seelikumustrit ja triipu," rääkis Ruiso.

"OmaMoe" kunstiline juht Triin Amur ütles, et moeetendused jagunevad sel aastal kolme ossa ning sellest lähtuvalt said valitud ka kollektsioonid Eesti Naisele. "Esimene osa on traditsiooniline. Teine plokk on modernsem ja need riided sobivad ka igapäevaseks kandmiseks. Kolmas osa on kontseptuaalne mood."

"OmaMoe" konkursil osales 21 loojat Viljandi kultuuriakadeemiast, Eesti kunstiakadeemiast ja mujalt. Võitjate hulka pääses 12 disainerit. Žürii valikul osutusid väljavalituteks Anneli Oru kollektsioon "Astude ajaloo ainetel", Anu Sirkase "FUTUKNITS", Cärol Oti "MÖLÜ", Hannes Rüütli "OIU", Kairi Getmani "Getseye", Karolin Kärmi "Näkimadalad", Kertu Kivisiku "Gemma", Kristina Libe ja Monika Hindi "Valge Vorm", Mairo Seire "VABADIK", Piret Alberti ja Taive Peedosaare "Vähem on rohkem! – Juuli", Piret Tiismaa "Hingelilled" ning Vilve Undi "Loodusemustrid".

"OmaMood" on Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia moeetendus, mis toob vaatajani traditsioonilise käsitöö elemendid modernses võtmes. Moeetendusega korraldamisega soovitakse populariseerida rahvuslikust käsitööst inspireeritud rõivaste kandmist ning näidata, kuidas on võimalik käsitööpärandit ajakohastada.

"OmaMood" leiab aset 7. juunil Eesti Rahva Muuseumis. 

Märksõnad
Tagasi üles