Viljandi arengukava ja eelarvestrateegia jõuavad volikogu ette

Viljandi raehoone

FOTO: Merily Šmidt

Viljandi linnavalitsus saatis täna volikogu komisjonidele arutamiseks ja ettepanekute tegemiseks aastateks 2020–2025 koostatava linna arengukava ja eelarvestrateegia projekti.

Linnavolikogu komisjonid hakkavad juunis arutama projekte, mille kohta on oma sõna öelnud arengukava ja eelarvestrateegia loomist juhtinud komisjoni valdkondlikud töörühmad ja linnakodanikud, kes osalesid rahvakohtumistel või vastasid veebiküsitlusele. Dokumentide esimene lugemine volikogus on augustis, avalikustamine ja avalik väljapanek on kavandatud septembrisse ning kehtestada kavatsetakse need teisel lugemisel linnavolikogu oktoobrikuu istungil.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on uue arengukava ja eelarvestrateegia koostamine Viljandi tulevikku silmas pidades väga oluline. "Paneme selle protsessi käigus paika Viljandi arengusuunad järgmisteks aastateks. Seepärast on oluline, et lisaks linnavalitsuse ja -volikogu liikmetele ütleksid oma sõna sekka linnakodanikud," rääkis linnapea.

Arengukava ja eelarvestrateegia koostamiseks kokku kutsutud volikogu ajutise komisjoni esimees Helmut Hallemaa ütles, et kõige olulisem on senise protsessi juures olnud elanike kaasamine. "Juba praegu on sajad inimesed nende dokumentide kokkupanemises osalenud ja omalt poolt panustanud. Arengukava ja eelarvestrateegia arutelud jätkuvad sügiseni ning selle ajani saavad kõik huvitatud inimesed endiselt oma sõna sekka öelda," selgitas Hallemaa.

Tagasi üles
Back