R, 9.12.2022

Zetod tulid publiku südames leegitsevat tuld kustutama

Kaie Mölter
, reporter
Zetod tulid publiku südames leegitsevat tuld kustutama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kaks tuletõrjeautot asutasid pärimusmuusika aida juurest minekule, kui nende asemele saabus ootamatult kolmas, Kõpu vabatahtlike masin. 

Möödunud õppusega polnud neil aga muud pistmist kui vaid temaatiline üleminek ühelt kontserdilt teisele. Nimelt saabusid selle autoga pasunaid tuututades Esimesele Kirsimäele ansambli Zetod ülemeelikud muusikud, et anda pärimusmuusika aida otsaseina kõrvale püstitatud laval pärimusmuusika välihooaja alguse esimene kontsert.

Näis, et tuletõrjeõppuse ärevus kadus publikust kiiresti ning tulijad said nautida armastatud muusikute esinemist.  

Pärast Zetosid on publiku ees  elektroonilise pärimusmuusika viljelejad eesotsas Sander Mölderiga, kes esitleb koos bändiga oma viimast kauamängivat «TIKS 071», mis põhineb Ingrid Rüütli kogutud Saaremaa ja Muhu regivärsilistel rahvalauludel, kuid on segatud moodsa elektroonilise muusikaga.

Lisaks Sander Mölderile näeb õhtu jooksul laval folgilegende Zetosid, reggae ja ska stiili viljelevat Angust ning eriliste visuaalide ja elektroonilise pärimuse poolest tuntud Oopust. Hilisõhtuste biitide ja rütmide eest hoolitseb Tõnu Tubli, kes on oma osavust trummide taga tõestanud kuulsaimas pärimusbändis Trad.Attack!. DJ-de nimekirja eesotsas troonivad Viljandi kohaliku peoformaadi Hype The Funk residendid DJ Ats, DJ MAD.IS, DJ Valtié, keda toetavad DJ Waarikas ehk Jalmar Vabarna ning DJ Mur ehk Merike Paberits. 

Tagasi üles