N, 8.12.2022

Tulekahju garderoobis. Pärimusmuusika aida kontserdipublik evakueeriti

Kaie Mölter
, reporter
Tulekahju garderoobis. Pärimusmuusika aida kontserdipublik evakueeriti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Muusikafestivali «Folkloob» esimene kontsert pärimusmuusika aidas lõppes tuletõrjehäirega ning saalitöötajad evakueerisid publiku. 

Viljandi päästekomando päästejuht Ivo Piir selgitas, et see oli õppus, mis sujus plaanipäraselt ja keegi viga ei saanud. 

Kell 20 alanud ansambli Angus kontserdil viibis ligikaudu 300 külastajat ning kontserdi lõpus käivitus publiku garderoobi tuletõrjealarm. «Midagi seal süttis,» selgitas juhtunut pärimusmuusika aida haldusjuht Peedu Põld. Kontsert katkestati ja saali teenindajad viisid publiku majast külguste kaudu välja. Kohvikus viibinud 50–60 inimest koos sülelastega laskusid maapinnale maja tagaküljel oleva keerdtrepi kaudu. 

«Saabusid päästjad, tegid suitsusukeldumise kuni voolikutest vee väljatulekuni. Teine päästeauto oli kahesaja meetri kaugusel vana miilitsamaja juures valmis hüdrandist andma lisavett, kui seda oleks pidanud tarvis minema,» kirjeldas Peedu Põld. 

Haldusjuht rääkis, et sellist õppust pole pärimusmuusika aidas varem olnud ning väga kasulik oli tegelikkuses teda saada, kui kiiresti suudetakse täismaja tühjaks viia ja kuidas kõik süsteemid häireolukorras töötavad. 

«Õppust oli vaja teha täismajaga,» selgitas haldusjuht, miks seda just täna tehti. «Me ei tahtnud seda teha sügisel ega talvel, et see poleks väga ebameeldiv,» lisas ta. 

Pärast tuletõrje lahkumist avati pärimusmuusika aida aknad ja tuulutati maja, et järgmiseks kontserdiks oleks saalis taas puhas õhk.

Tagasi üles