R, 9.12.2022

Reedel toimub lossimägedes õuefestival Folkloob

Egon Valdaru
, reporter
Reedel toimub lossimägedes õuefestival Folkloob
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Festivalil astub teiste esinejate seas püünele Zetod
Festivalil astub teiste esinejate seas püünele Zetod Foto: Joel Urbel

Reedel, 24. mail toimub Viljandis pärimusmuusika aidas ja Esimesel Kirsimäel uus ja värske kevadine õuefestival Folkloob. Teiste seas astuvad üles praeguse aja parimad pärimusmuusika ja elektroonilise pärimusmuusika viljelejad eesotsas Sander Mölderiga, kes esitleb koos bändiga oma viimast kauamängivat "TIKS 071". Plaat põhineb Ingrid Rüütli kogutud Saaremaa ja Muhu regivärsilistel rahvalauludel, kuid on segatud moodsa elektroonilise muusikaga.

Eesti pärimusmuusika keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Annika Vihmann andis teada, et lisaks Sander Mölderile näeb õhtu jooksul laval folgilegende Zetosid, reggae- ja ska-stiili viljelevat Angust ning eriliste visuaalide ja elektroonilise pärimuse poolest tuntud Oopust.

Hilisõhtuste biitide ja rütmide eest hoolitseb Tõnu Tubli, kes on oma osavust trummide taga tõestanud kuulsas pärimusbändis Trad.Attack!. DJ-de nimekirja eesotsas troonivad Viljandi kohaliku peoformaadi "Hype The Funk" residendid DJ Ats, DJ MAD.IS, DJ Valtié, keda toetavad DJ Waarikas ehk Jalmar Vabarna ning DJ Mur ehk Merike Paberits.

Õhtu esimese kontserdi lõpus toimub koostöös päästeametiga evakuatsiooniõppus. Õppuse eesmärk on treenida nii pärimusmuusika aida töötajaid kui publikut võimalikeks tulekahjuohu olukordadeks kontserdimajas. Õppuse käigus blokeeritakse “tulekoldega” peasissepääsud ning katsetatakse, kui edukalt ja kiiresti on võimalik inimesed kontserdimajast publiku, kohviku ja lavatagusest osast välja tuua ning juhatada õues asuvasse kogunemispunkti.

Õuefestivali tõttu on lossimägedesse minevad teed suletud. Alates 24. mai kella 18-st kuni 25. mai kella 3-ni on suletud ligipääs Viljandi lossimägedele aida eest ning üle Varese silla. Ühtlasi ei saa minna rippsilla, Kaevumäe ja Teise Kirsimäe poolt pärimusmuusika aita ning Esimesele Kirsimäele. Pärimusmuusika aita, Aida kohvikusse, Esimesele Kirsimäele ning Varese sillale pääseb ainult Folkloobi pääsmega. Alal hoiavad korda turvatöötajad.

Märksõnad
Tagasi üles