Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Reedel toimub lossimägedes õuefestival Folkloob

Festivalil astub teiste esinejate seas püünele Zetod FOTO: Joel Urbel

Reedel, 24. mail toimub Viljandis pärimusmuusika aidas ja Esimesel Kirsimäel uus ja värske kevadine õuefestival Folkloob. Teiste seas astuvad üles praeguse aja parimad pärimusmuusika ja elektroonilise pärimusmuusika viljelejad eesotsas Sander Mölderiga, kes esitleb koos bändiga oma viimast kauamängivat "TIKS 071". Plaat põhineb Ingrid Rüütli kogutud Saaremaa ja Muhu regivärsilistel rahvalauludel, kuid on segatud moodsa elektroonilise muusikaga.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti pärimusmuusika keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Annika Vihmann andis teada, et lisaks Sander Mölderile näeb õhtu jooksul laval folgilegende Zetosid, reggae- ja ska-stiili viljelevat Angust ning eriliste visuaalide ja elektroonilise pärimuse poolest tuntud Oopust.

Hilisõhtuste biitide ja rütmide eest hoolitseb Tõnu Tubli, kes on oma osavust trummide taga tõestanud kuulsas pärimusbändis Trad.Attack!. DJ-de nimekirja eesotsas troonivad Viljandi kohaliku peoformaadi "Hype The Funk" residendid DJ Ats, DJ MAD.IS, DJ Valtié, keda toetavad DJ Waarikas ehk Jalmar Vabarna ning DJ Mur ehk Merike Paberits.

Tagasi üles
Back