Iga 20. Viljandimaa valija on jaoskonnas käinud

Euroopa Parlamendi valimiste eelhääletus Viljandis Sakala keskuses

FOTO: Marko Saarm

Eile õhtul kella 20-ks oli Viljandimaal europarlamendi valimistel eelhääletanud viis protsenti hääleõiguslikest kodanikest.

Selle näitajaga paigutub Viljandimaa piirkondade valimisaktiivsuse tabeli esimesse poolde. Vabariigi valimiskomisjoni andmeil on inimesed olnud kõige aktiivsemad Tartu linnas, kus eelhääletanuid oli eile õhtuks ehk viis päeva enne valimisi kogunenud 10,8 protsenti. Samas ülejäänud Tartu maakonnas oli vastav näitaja kõigest 2,4 protsenti.

E-hääletanud on üle 13 protsendi valijatest. Eel- ja e-hääli kokku on viimase seisuga andnud europarlamendi valimistel 165 123 valijat, mis moodustab 18,7 protsenti nende üldarvust. Elektrooniliselt on hääletanud 116 805 inimest, jaoskondades on antud 48 318 häält.

Kõikides jaoskondades on võimalik eelhääletada veel täna kell 12–20. Igas omavalitsuses on vähemalt üks jaoskond, kes korraldab ka väljaspool elukohta hääletamist. Valima minnes tuleb kaasa võtta fotoga isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass või juhiluba. Valijakaarti kaasa võtma ei pea.

E-hääletamine aadressil www.valimised.ee lõpeb täna kell 18. Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades uuesti e-hääletamise ajal või homme jaoskonnas. Valimispäeval, 26. mail häält muuta ei saa ning hääletada saab vaid elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Euroopa Parlamendi valimistel saavad hääletada Eesti kodanikud ja siin alaliselt elavad ning hääletamiseks soovi avaldanud teiste Euroopa Liidu riikide kodanikud. Üle kogu Eesti on üks ringkond, mis tähendab, et valida saab kõigi 66 kandidaadi vahel.

Tagasi üles
Back