Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Metsik karulauk – ähmase seadusega nii lubatud kui keelatud

3 min lugemist
Turul on raske kindlaks teha, kas pakutav karulauk on korjatud metsast või kasvatatud koduaias. FOTO: Margus Ansu (Postimees)

Turulettidele jõuab karulauku nii kodumaalt kui välismaalt. Aga ei ole vahet, kas tervislik lauk pärineb Eestist, Lätist või Leedust – looduskaitse all on see nii või naa.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Karulauk on kolmanda kategooria kaitsealune taim, mida võib metsast võtta üksnes vähesel määral, ja loodusest korjatut müüa on looduskaitseseadusega sootuks keelatud. Kaitse alla võeti ­karulauk juba 1983. aastal, ent seniajani leidub inimesi, kes teevad suured silmad, kui kuulevad, et metsast korjatud lauku müüa ei tohi.

Looduskaitseseadus ütleb, et kolmanda kaitsekategooria taimi ei tohi hävitada ega korjata loodusest sellises ulatuses, mis ohustab liigi säilimist selle elupaigas. Et aga seaduses ei ole määratud, kui paljude taimede allesjäämist saab pidada küllaldaseks, tuleb olukorda iga kord uuesti hinnata.

27.03.2020 29.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto