Algab presidendi noore kultuuritegelase preemia konkurss

Vabariigi presidendi kultuurirahastu preemia on teiste seas pälvinud Jalmar Vabarna.

FOTO: Marko Saarm

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja presidendi noore kultuuritegelase preemia konkursi. Taotlusi oodatakse 7. juunini. Viljandiga seotud inimestest on preemia pälvinud kirjanik Kristiina Ehin ja muusik Jalmar Vabarna.

5000 euro suurune preemia on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti kultuuritegelasele või rühmale, kelle loomingulised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või aidanud oluliselt kaasa Eesti ja eesti kultuuri tutvustamisele maailmas.

Kandidaate saavad esitada nii tingimustele vastavad inimesed ise kui ka nende õpetajad, kolleegid ja kultuurivaldkonnas tegutsevad organisatsioonid.

Kandideerimiseks tuleb hiljemalt 7. juunil saata aadressil vpinfo@vpk.ee avaldus kandidaadi eluloo- ja loominguliste saavutuste kirjeldusega ning vähemalt kahe soovitusega tunnustatud kultuuritegelastelt või loomeliitudelt.

2002. aastal asutatud preemiat rahastab aastatel 2018–2020 ettevõtja Enn Kunila. Varem on presidendi noore kultuuritegelase preemia pälvinud näiteks helilooja Pärt Uusberg, dramaturg Eero Epner ning raadio- ja filmimees Jaan Tootsen. Mulluse preemia pälvis kunstnik Kris Lemsalu, kes esindab praegu Eestit Veneetsia kunstibiennaalil.

Tagasi üles
Back