Viljandlane roolis end Venemaa meistrivõistlustel kaheksandaks

Priscilla Õmblus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eestlased põrutasid eelmisel nädalavahetusel Rjazanisse, et Andres Allikule (number 88) raja ääres kaasa elada.
Eestlased põrutasid eelmisel nädalavahetusel Rjazanisse, et Andres Allikule (number 88) raja ääres kaasa elada. Foto: Kalle Allik

Möödunud nädalavahetusel Rjazanis peetud Venemaa autokrossimeistrivõistluste etapil lõi masinaklassis ZIL-130 kaasa ka Viljandimaa mees Andres Allik ja koju naasis ta kaheksanda kohaga.

Pika traditsiooniga Rjazani võistlusel, mis sai teoks juba 54. korda, on eestlased korra varemgi osalenud, aga see oli juba 40 aasta eest.

«Viljandi veoautokrossi ja tema ajaloo fännidel tekkis aasta tagasi, kui sai igakevadist Rjazani autokrossi vaatamas käidud, mõte saada rajale ka mõni Eesti sportlane ja just ZIL-130 roolis. Ajendi selleks andis ajalooline fakt, et just tänavu möödub 40 aastat sellest, kui eestlased niisuguse autoga seal võistlesid,» rääkis Andres Allikuga Rjazanis kaasas käinud Kalle Allik. «Et Eestis sääraseid võistlusmasinaid enam pole, valmistasid selle ette Moskva klubi Tehnolaser mehed,» lisas ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles