Suurem osa majutusasutusi tuleohutusnõuetest kinni ei pea

Päästeamet leidis reidil puudusi 135 majutusasutuses.

FOTO: Elmo Riig

Möödunud nädalal kontrollis päästeamet esimest korda reidil tuleohutusnõuete täitmist Eesti majutusasutustes. Kontrolliti 197 majutusasutust, sealhulgas nii hotelle kui ka ühiselamuid. Puudusi leiti 135 hoones.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe ütles, et kontrollkäikudel selgus tõsiasi, et suurimaks murekohaks on tuletõkkeuste hoidmine avatud asendis. "Hoonete omanikud on teinud kalli investeeringu ja paigaldanud tuletõkkeuksed, et vähendada varakahjusid ja säästa inimelusid, kuid avatud uksest tulekahju olukorras kasu ei ole ja seega läheb kallis investeering piltlikult öeldes vett vedama," lisas Tähe.

Lisaks tuletõkkeustele oli probleeme ka tulekahju alarmi ja evakuatsioonivalgustusega, samuti ei olnud evakuatsiooniks mõeldud trepikojad ja koridorid kergesti läbitavad ning väljapääsud olid kas lukus või oli uste ette midagi kuhjatud.

Alustati 33 väärteomenetlust ning 57 haldusmenetlust. "Iga majutusasutuse külastaja tuleb puhkuse- või tööreisile heas usus, et hoones on tagatud tema ohutus. On lubamatu, et mõne elementaarse tuleohutusnõude rikkumisega seatakse ohtu inimelud," ütles Tagne Tähe päästeameti pressiteates.

Päästeametil on evakuatsiooninõuete rikkumise suhtes nulltolerants ning igasugune hoone omanike või valdajate käitumine, mis seab ohtu hoones viibiva isiku, ei ole vastuvõetav.

Amet kontrollib tuleohutusnõuete täitmist iga päev, kuid lisaks tehakse eelmisest aastast reididena kontrollkäike kogu Eestis. Süstemaatilised kontrollkäigud annavad tuleohutuse olukorrast realistlikuma ülevaate.

Möödunud aastal oli majutusasutustes 17 tulekahju. Näiteks oli eelmisel aastal tulekahju Tartu külje all Rehe hotelli saunas. Varasematest aastatest võib välja tuua 2016. aastal toimunud tulekahju Otepääl asuvas hotellis Bernhard, mis suures osas hävis. 2015. aastal oli tulekahju Tallinna vanalinnas Schlössle hotellis. Nendes juhtumites õnneks ükski inimene vigastada ei saanud.

Statistikaameti andmetel peatus mullu Eesti majutusettevõtetes 3,6 miljonit sise- ja välisturisti. Klientidele pakkus majutusteenust 950 ettevõtet 20 000 toa ja 45 000 voodikohaga.

Tagasi üles
Back