Algab nukuteatrite festival «Teater kohvris»

Nukuteatrite festivali «Teater kohvris» avab Marioneti etendus «Jokker Joosu ja tema imelised nukud» Uku kaubanduskeskuse juures.

FOTO: Elmo Riig

Neljapäeval jõuavad Viljandisse nukuteatrid mitmelt poolt Eestist ning nukke ja näitlejaid saabub ka Leedust ja Ukrainast.

Avaetenduse au on Tallinna teatril Marionett. Uku kaubanduskeksuse juures saab jälgida, kuidas näitlejad marionettnukke juhivad. Kell 11.30 algav etendus kannab pealkirja «Jokker Joosu ja tema imelised nukud».

Festivali peakorraldaja, Viljandi nukuteatri direktor Altmar Looris ütles, et enamik festivalil osalejaid on 23. korda teoks saaval festivalil käinud palju kordi, uustulnukana esineb Harkivi riikliku kunstiülikooli nukuõppe tudengite trupp. Nemad mängivas laupäeval kell 10 Koidu seltsimajas nukuetendusi «Seakarjus» ja «Commedia dell'arte».

Meljapäeval ja reedel on etendused Viljandi nukuteatri Lossi tänava saalis, laupäeval ka Koidu seltsimajas ning pühapäeval taas nukuteatris.

Ja ehkki nukuteatrite festival «Teater kohvris» on nukunäitlejaile kohtumis- ja kogemuste vahetamise koht, ütles Altmar Looris, et etendusi antakse ikkagi eelkõige nukuteatrit armastavale publikule, ja kutsus kõiki, kel võimalik, kavaga tutvuma ja etendusi vaatama. Kavaga saab tutvuda siin.

23. nukuteatrite festival «Teater kohvris» lõpeb pühapäeval.

Tagasi üles