Viimase nelja aasta positiivne rändesaldo on Eestisse toonud 15 700 inimest (eelmisel aastal üle 7000), samas kui loomuliku negatiivse iibe tõttu on vähem 5800 inimest (eelmisel aastal ligikaudu 1400).
SELLELE, ET RÄNDESALDO on juba neljandat aastat järjest positiivne, on aidanud kaasa Eesti elatustaseme kiire paranemine. Meie sisemajanduse kogutoodang elaniku kohta on ostujõupariteedi järgi kasvanud Euroopa Liidu keskmise suhtes 79 protsendini. Möödunud kümnendi alguses oli see vaid 42 ning selle kümnendi alguses 65 protsenti.
Ka palkade erinevus on kiiresti vähenenud. Kui 2000. aastal oli Eesti netopalk liidu keskmisega võrreldes 5,4 korda ja 2010. aastal 2,6 korda väiksem, siis nüüd on see ligikaudu kaks korda väiksem. Soomega on vahe vastavalt 5,7, 3,6 ja ligikaudu 2,5 korda.
Kui vaadata sisse- ja väljarände arve eraldi, siis nende hulgas on kõige enam Eesti kodanikke (eelmisel aastal vastavalt 45 ja 63 protsenti), kuid rändesaldos kokku on Eesti kodanike osa vaid 18 protsenti.
POSITIIVNE RÄNDESALDO mõjutab positiivselt Eesti tööhõivet. 20–64-aastaste inimeste arv küll väheneb, kuid see vähenemine on viimase nelja aasta jooksul aeglustunud. Eriti aeglustus see eelmisel aastal. Möödunud aastal moodustasid puhasrändest enamiku, täpsemalt 89 protsenti, just selles vanuses inimesed ning nelja aasta keskmine on 80 protsenti.
Seni on Eesti hõivekasv veel üsna hea olnud. Lisaks residentidest hõivatutele on tööjõupuuduses vaevlevale Eestile toonud leevendust ka viimastel aastatel lühiajalise tööloaga ja tähtajalise elamisloaga tööturule sisenenud välismaalased (eelmisel aastal kokku ligikaudu 22 500 inimest).