Järgmine Viljandimaa mees võib riigikokku pääseda

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Viljandi- ja Järvamaa piirkonna juht Rein Suurkask kuulub Viljandi linnavolikogu koosseisu.

FOTO: Elmo Riig

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on pakkunud väliskaubandus- ja IT-ministri kandidaadiks praeguse riigikogu liikme Kert Kingo, kelle parlamendist lahkumise järel saaks riigikokku Viljandi mees Rein Suurkask.

Asendusliikmete nimekirja järgi oleks Kingo asendajaks EKRE juhatuse liige ning erakonna Järva- ja Viljandimaa ringkonna esimees Rein Suurkask, kes sai valimistel 456 häält. Ehkki Kingo kandideeris Tartu- ja Jõgevamaal, on Suurkask tema asendusliige, sest Kingo pääses parlamenti EKRE üldnimekirja alusel.

50-aastane Suurkask on Viljandi linnavolikogu liige ning töötab osaühingus Marketel automaalrina. Suurkask kinnitas Sakalale, et võtaks riigikogu koha kindlasti vastu, kui seda peaks talle pakutama. "See oleks uus väljakutse," lausus ta.

Viimati sai Viljandimaalt asendusliikmena riigikokku keskerakondlasest Mulgi vallavanem Peeter Rahnel. Valimiste järel pääsesid otse riigikokku Viljandi volikogu esimees Helir-Valdor Seeder ning volikogu liikmed Helmen Kütt ja Jaak Madison.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles