Matkajad alustasid kontrollpunktita
Lisatud Viljandi rattaklubi esindaja kommentaar

Et rattamatka kontrollpunkti polnud viis minutit pärast kella 10 veel avatud, võtsid ratturid suure paberi ja kirjutasid oma nime sellele.

FOTO: Elmo Riig

Pühapäevane matk viis ratturid seekord Vastemõisa külje alla, kus asub endise Viljandi maavanema Lembit Kruuse peetav tankla ja kütusemuuseum.

Kui Sakala viis minutit pärast kella 10 sihtpunkti jõudis, selgus, et matkakorraldajaid, kes kontrollpunktis saabujaid registreeriksid, veel polnud. Ratturid aga ei lasknud end sellest häirida. Nad said Lembit Kruuselt suure tüki paberit ja kõik kirjutasid oma nime sellele.

Seejärel võisid kõik muuseumis ringi vaadata ning Kruuse pakkus end giidiks, et ühe või teise eksponaadi kohta selgitusi jagada.

Viljandi rattaklubi juht Kristjan Kivistik tunnistas, et matkajate registreerijad jäid Vastemõisa kontrollpunkti 12 minutit hiljaks. Seejärel hakati aga rattureid tavalisel moel kirja panema.

"Palume viivituse pärast vabandust," sõnas Kivistik ning kinnitas, et kõik, kes oma nime paberile kirjutasid, on tagantjärele nõuetekohaselt registreeritud.

28. aprillil Puiatusse korraldatud matkal osales 302 ratturit, nädal varasemal esimesel matkal oli koguni 426 osalejat. Eelmisel nädalavahetusel matka ei olnud, sest Viljandi rattaklubi liikmed olid ametis Mulgi rattamaratoni korraldamisega.

Järgmine matk viib osalejad Pärsti mõisa, kus asuvad külamaja ja lasteaed ning mille siseruumides algab üsna pea remont.

Kontrollpunktid on sihtkohtades avatud kella 10–12.

Tagasi üles