Mukunga stardib emadepäeval favoriidina Tartu maastikumaratonil

2017. aastal läbis Tartu jooksumaratoni võitja Mukunga 23-kilomeetrise distantsi ajaga 1:13.23 ning tegi seda sokkides.

FOTO: Ardo Säks

Pühapäeval joostakse 37. Tartu maastikumaraton ning suurima osavõtjaskonnaga 24-kilomeetrise distantsi suurfavoriit on Viljandi järvejooksu neljakordne võitja Ibrahim Mukunga Wachira.

Kui pühapäeval peaks keenialane võitma, oleks see talle juba viies Tartu maastikumaratoni võit. "Aastati on mehe triumfid olnud väga eriilmelised – purustatud on nii rajarekordeid kui sokke," ütles Tartu maastikumaratoni turunduse ja kommunikatsiooni eest vastutav Tanel Rungi, viidates 2017. aastale, kui Mukunga läbis terve distantsi sokkides.

Aastase vahe järel on Tartu maastikumaratoni stardis ka president Kersti Kaljulaid, kes osaleb samuti 24-kilomeetrisel distantsil.

Tugevamatest Eesti jooksjatest läheb 24 kilomeetri starti näiteks Rait Ratasepp, Rauno Laumets ja Raido Mitt.

Naiste konkurentsis on 24 kilomeetri distantsil suursoosik 2018. ja 2016. aasta kiireim naine Kaisa Kukk. Võidust väiksemate ambitsioonidega ei tule stardijoonele ilmselt ka tunamullune parim Olga Andrejeva.

Tartu maastikumaratoni programm algab reedel Heateo jooksuga, millel Tartu ülikooli kliinikumi lastefond kogub koos klubi Tartu Maratoniga annetusi väikesele Olegile, kellel on raske kaasasündinud immuunpuudulikkus. Olegi tuleb toetama ligikaudu 1500 inimest.

Laupäeval, 11. mail on Tartu maastikumaratoni lasteüritused. See on Tartu Maratoni Mini Kuubiku sarja suurim osavõistlus, millele on hea ilma korral oodata vähemalt 3500 last. Valikus on distantsid 400 meetrist kahe kilomeetrini. Osavõtt on lastele tasuta ning kõik lõpetajad saavad finišis lasteürituste medali ja muud head-paremat.

Pühapäevastele põhidistantsidele on end praeguseks registreerinud rohkem kui 3500 jooksjat ja kõndijat. Nagu 24 kilomeetri distantsil on ka 42 kilomeetri start Otepääl ja finiš Elvas. Lisaks on valikus Elva metsade vahel kulgevad 10 ja 5 kilomeetri rajad. 24, 10 ja 5 kilomeetri distantsile on oodatud ka kõndijad.

Tagasi üles