Viljandi Tulevik toob pühapäeval jalkaemad väljakule

Üks sooja ettevõtmise tandem on vutiema Kristel koos tipuründaja Kauriga Tuleviku 2010. grupist.

FOTO: Koit Nagel

Pühapäeval kell 14 Viljandi linnastaadionil algava emadepäeva pidustuste kõrghetk on kell 15 avavile saav Premium-liiga kohtumine, mille eel sammuvad Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi ning Tallinna FC Flora mängumehed väljakule rekordilise 44 saatjaga: iga mängija käekõrval on üks Viljandi ema koos oma lapsega.

"Kui tavapäraselt saadab mängijaid väljakule kaks või 22 maskotilast, siis mängupäeva erilisust silmas pidades otsustasime, et on paslik manifesteerida Viljandi linna- ja vutikogukonna ühtehoidmise vaimu," kõneles Tuleviku klubi kogukonnajuht Marek Tiits. "Emadepäev on siiras ja soe pidupäev ning meie soov oli, et linnastaadionil peetav pidu jätaks kustumatu elamuse võimalikult paljudele. Võimalus koos oma lapsega sadade pealtvaatajate ees jalgpallimurule kõndida, et oma klubi mehed ja nende väärikad vastased lahingusse saata, seda kindlasti teeb."

Tiitsi sõnul käis 22 jalgpalliema ja sama suure hulga laste leidmine väga kiiresti. "Vaid paari päevaga oli vajalik saatjate hulk koos ning jäi veel varugi," rääkis ta. "Viljandi Tulevik on Eesti vutikõrgliigas klubi suuruse ja publiku hulga suhtarvus tõenäoliselt kõige suurema klubisisesest kogukonnast koosneva pealtvaatajaskonnaga klubi. Näeme nädalast nädalasse tribüünidel suurel hulgal meie jalgpallikooli lapsi ning suurt rõõmu teeb, et üha sagedamini leiavad tee staadionile ka nende emad ja isad. See ettevõtmine on kummardus meie klubi ja kogu Viljandi peredele, kelle nimel me iga päev töötame."

Emadepäeva pidu saab alguse linnastaadionil kell 14, mil avatakse väravad. Lapsi ootavad batuut ja lastenurk, kus lapsed saavad kujundada klubi järgmise kodumängu plakati ja teha näomaalinguid. Klubi vabatahtlikud avavad puhveti kõrval pannkoogitelgi. Väravast saab iga külastaja tasuta võtta klubi kogukondliku häälekandja Tuleviku Teataja värske numbri. Jalgpallimäng Tuleviku ja FC Flora vahel algab kell 15.

Kohtumise poolajapausil peetakse maha emade ja laste jalgpalli mikrolahing, kus kaotajaid ei ole. Kohtumise lõpus on mahuka programmiga loosiralli, kus kõigi staadionile tulnud emade vahel loositakse välja blender, samuti leiab loosipileti ostnute vahel uue omaniku 55-tolline Samsungi nutiteler ning selgub viies finalist, kes pääseb hooaja publikuauhinna, suure aiamaja nimel peetavasse superfinaali. Lisaks annab klubi mängu lõpus ühele õnnelikule lapsele suvelaagri stipendiumi, millele said kandideerida kõik Viljandimaa suurperede lapsed ning need, kelle perel laagripaketi ostmine üle jõu käib.

Et pühapäeval on linnastaadionile oodata väga suurt inimhulka, paluvad pidupäeva korraldajad külastajatel tulla nii pidulistel kui mänguhuvilistel staadionile aegsasti, et vältida järjekordi.

Tagasi üles