Saada vihje

Tantsupeole läheb 713 rühma, neist 36 Viljandimaalt

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
9. veebruaril oli Viljandis tansupeole pääseda soovijatele eelproov. Fotol rahvatantsurühm Vabajalg, kes valiti tantsupeole esinema.
9. veebruaril oli Viljandis tansupeole pääseda soovijatele eelproov. Fotol rahvatantsurühm Vabajalg, kes valiti tantsupeole esinema. Foto: Marko Saarm

20. tantsupeo kunstilise toimkonna valiku põhjal esineb tantsupeo kolmel etendusel 713 kollektiivi, nende hulgas on 36 rühma Viljandimaalt.

Kutse tantsupeol esinema on saanud 713 kollektiivi, kuhu kuulub 10 540 tantsijat ja võimlejat. Tantsupeo tegelaskond on sel korral suurem kui kunagi varem, sest lisandunud on täiesti uus rühmaliik – pererühmad.

Kollektiivide akrediteerimine peole hakkab juuni esimestel nädalatel ning siis selgub peoliste koguarv koos rühmade juhendajate, lastekollektiivide saatjate, kunstilise toimkonna ja tehnilise-korraldusliku tugitoimkonnaga.

Eelproovide käigus hinnati peamiselt rühmade tehnilist ja kunstilist taset, tantsu vastavust lavastaja kirjeldusele, rahvarõivaste kandmise oskust ja korrektsust ning üldist esinemiskultuuri. "Kõikide rühmaliikide teistest eelproovidest paistis silma hea tase ja pühendumus, täname südamest kõiki tantsupeoks valmistujaid," ütles pealavastaja Vaike Rajaste.

Maakondlikud eelproovid on oluline osa tantsupeoks valmistumise protsessist. Tantsupeo ettevalmistused jätkuvad 19. mail Paide muusika- ja teatrimajas tantsupeo jooniste seminariga, kus tantsupeol osalevate kollektiivide juhtidele tutvustatakse väljakujooniseid lavastuse kava tervikust lähtuvalt.

20. tantsupeo lugu viib tantsijad ja pealtvaatajad rändama mööda Eesti maastikke. Lisaks imelistele mustritele ja tantsuhetkedele kannavad tantsud sõnumeid, mis võiksid panna inimesi rohkem mõtlema Eestimaa peale.

Rühmad, kes tänavu tantsupeo esinejate hulka ei mahtunud, on oodatud Kalevi staadionile vaatama 4. juuli tantsupeo peaproovi-etendust. Täpsem teave tasuta pääsmete kohta edastatakse otse rühmadele.

Tantsupeo repertuaaris on kõrvuti vana ja uus, rahvamuusika ja sümfooniline muusika. Sel korral astub üles 11 rühmaliiki, kokku jõuab vaatajate ette 28 tantsu.

Ka väliseesti kollektiive osaleb seekord tantsupeol varasemast rohkem, kokku 15 rühma: seitse sega-, kuus nais- ja kaks pererühma.

27. laulu- ja 20. tantsupidu "Minu arm" on Tallinnas 4.–7. juulini. Tantsupeo esimene etendus on neljapäeval, 4. juulil kell 19, teine etendus reedel, 5. juulil kell 11 ja kolmas etendus reedel, 5. juulil kell 18.

Viljandimaalt tantsupeole valitud rühmad

Mulgi vald: Kitzbergi gümnaasiumi õpetajate pererühm, Karksi-Nuia kultuurikeskuse tantsurühm Samm Sassis, segarühm Sõlesepad.

Põhja-Sakala vald: naisrühmad Suure-Jaani ja Vastsed Naised, Sürgavere naisrahvatantsurühm, Tääksi noorte segarühm, Suure-Jaani kultuurimaja segarühm Loits, Tääksi Õerutajad.

Viljandi linn: Kesklinna kooli VIII klassi lasterühm Kristy, Viljandi spordikooli võimlejate vanem rühm, naisrühm Viljandi, Tirkajad, naisrühm Oh ja Ah, Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia neiduderühm I, Viljandi gümnaasiumi võimlemisrühm I, Viljandi gümnaasiumi võimlemisrühm II, Kesklinna kooli rahvatantsu- ja liikumisrühm, Kesklinna kooli võimlejad, Viljandi gümnaasiumi noorte segarühm A1, Viljandi gümnaasiumi noorte segarühm A2, Viljandi gümnaasiumi noorte segarühm E, Kesklinna kooli Koolipere (endine nimi III klassi lasterühm Katrin), Kesklinna kooli segarühm Viljantar, Kesklinna kooli tantsurühm Pillerkaar, Viljandi huvikooli segarühm, Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia segarühm I, segarühm Oh ja Ah, Jakobsoni kooli Hebe I.

Viljandi vald: segarühm Paistu lapsed, Paistu naisrühm Anna-Minna, Viiratsi rahvamaja naisrühm Viliende, Saarepeedi naisrühm Udusõlg, rahvatantsurühm Vabajalg, rahvatantsurühm Pärilised, segarühm Tarvastu.

Tagasi üles