Uue seaduse tutvustus tõi saali rahvast täis

Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie rääkis Viljandis uuest muinsuskaitseseadusest.

FOTO: Marko Saarm

Saalitäis rahvast oli kogunenud teisipäeva pärastlõunal Viljandi riigimajja, kus tutvustati uut muinsuskaitseseadust. Sellega kaasnevatest muudatustest rääkisid muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie, ameti osakonnajuhatajad ja valdkonnajuhid, kes on käinud maakonnakeskustes selgitustööd tegemas juba mõnda aega.

"Tartu järel on Viljandis kindlasti kõige suurem auditoorium," ütles Raie. "Paistab, et inimestele läheb kultuuripärand korda. Uue seaduse üks eesmärke ongi tuua riigi ja mälestise omaniku suhtesse rohkem ressurssi."

Mai algusest jõustus muinsuskaitseseadus, millega tööde tegemine muinsuskaitsevaldkonnas peaks muutuma paindlikumaks ja mälestiste omanikele luuakse kompensatsioonisüsteem. Lisaks aitab uus seadus paremini hallata arheoloogiapärandit ja lisab muinsuskaitseametile muuseumide valdkonnaga seotud ülesanded. 

Uue seaduse eesmärk on tasakaalustada avalikes huvides omanikele seatavaid kohustusi. Selleks on esimest korda loodud kompensatsioonisüsteem, millega hüvitatakse osaliselt omanike kulutused, mis on tehtud uuringutele ja muinsuskaitselisele järelevalvele. Selleks on muinsuskaitseametile igaks aastaks antud 1,4 miljonit eurot.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles