Erakordselt soodsate oludega jooksu võitis taas Ibrahim Mukunga

Eile sai rohkem kui 3000 jooksja osalusel teoks Viljandi oodatuim spordisündmus: 90. suurjooks ümber järve. Võidu viis neljandat aastat järjest Keeniasse Ibrahim Mukunga Wachira, seekord ajaga 36.51. Pjedestaali teise ja kolmanda astme hõivasid tema järel kohalikud nobejalad. Teine oli ajaga 37.05 nelja aasta tagune võitja Roman Fosti, kes edestas kahe sekundiga Ilja Nikolajevit.

Naiste arvestuses sai esikoha esimest korda järvejooksul osalenud Liina Tšernov, kes lõpetas ajaga 43.05 ja oli kokkuvõttes 25. kohal. Teine oli jooksu mõne aasta tagune võitja Liina Luik, kes lõpetas ajaga 43.56 ja oli üldarvestuses 35. kohal. Naiste kolmanda koha sai Olga Andrejeva 44.45-ga. Seekord jäi kõrvale eelmise aasta võitja, 14-aastane Luna-Aleksandra Lagoda.