Juhtkiri. Planeeringut lugema

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sakala logo
Sakala logo Foto: Sakala

Võinuks arvata, et ühe kvartali keskele plaanitava juurdeehitise detailplaneeringu avalik väljapanek läheb nii-öelda tühjale saalile, see tähendab ei pälvi kellegi tähelepanu. Või kui ka pälvib, siis vähemalt ei paista see välja. Kuid nagu selgub, peab iga Viljandi kesklinna uusehitist kavandav ettevõte olema valmis selleks, et kohalikud tunnevad asja vastu huvi, vaatavad paberid terava pilguga üle ning tõenäoliselt leiavad midagi, mille suhtes vastumeelsust väljendada.

Nii on ka Grand Hotel Viljandi nõndanimetatud spaalaadse juurdeehitise planeering leidnud kriitilist vastukaja nii naabritelt kui lihtsalt Viljandis elavalt inimeselt. Restauraator ja muinsuskaitsja Joosep Metslang ütles eelmisel nädalal sõna sekka Sakala vahendusel, märkides oma arvamusartiklis muu hulgas, et detailplaneeringus ettenähtud maksimaalne kõrgus on piisav, et hoone oleks vaadeldav raamatukoguesiselt platsilt ning teatud rakursi alt ka Tartu ja Posti tänavalt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles