Vaata ümber Viljandi järve jooksu otseülekannet: kes võidab, kes pingutab viimase piirini ja kes võtab mõnuga?

Hans Väre
, Sakala peatoimetaja
Copy

Nii nagu juba 89 korda varem, kogunevad jooksusõbrad kolmapäeval Viljandi järve äärde, et omavahel mõõtu võtta ja jooksust mõnu tunda.
 

Nagu ütles jooksu korraldaja Mati Jürisson teisipäeval eetris olnud saates "Sakala stuudio", on registreerunud juba üle 3000 jooksja ja poole tuhande kepikõndija ringis, mis tähendab, et jooksul võib kergesti sündida osavõturekord. Talutavaks piiriks nimetas Jürisson 4000 osalejat ning tõdes, et 4500 oleks absoluutne maksimum, mille juures peaks ilmselt pidurit tõmbama.

Ürituse korraldajate pressiteate järgi said võistlused alguse juba teisipäeva õhtul, kui start anti lastejooksudele ning saadeti ümber Viljandi järve teele teatejooksjad.

Suurjooks saab stardi tavapäraselt 1. mail kell 12. Esimest korda joosti ümber Viljandi järve 1928. aastal ja tänavu tehakse seda 90. korda.

Ümber Viljandi järve jooksu rajameistri, jooksutreeneri Einar Kaigase sõnul on tänavused rajaolud väga head ning oodata on kiiret jooksu. Ka kõige märjemad rajalõigud on sel kevadel üsna ära kuivanud. Ilmaprognoosi järgi on loota sooja ja kuiva ilma.

Favoriitidest on rajale oodata jooksu kolmekordset võitjat, Keenia meest Ibrahim Mukungat, kes mõni päev tagasi võitis Kõrvemaa jooksu. Nelja-aastase vaheaja järel on stardis tagasi jooksu kahekordne võitja Roman Fosti ning oma esimest võitu läheb püüdma seni teise ja kolmanda kohaga leppinud Tiidrek Nurme.

Naistest on oodata tulist võitlust Eesti parima keskmaajooksja, Viljandi järvejooksul esimest korda startiva Liina Tšernovi ja mulluse võitja, 14-aastase Luna-Aleksandra Lagoda vahel. Neile püüab konkurentsi pakkuda jooksu paari aasta tagune võitja Liina Luik.

Ümber Viljandi järve jooks on Eesti vanim järjepidevalt peetav rahvaspordivõistlus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles