Cleveron kasvatas kasumit kümme korda

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Pakirobotite müük suurendas mullu tuntavalt nii Cleveroni käivet kui kasumit.
Pakirobotite müük suurendas mullu tuntavalt nii Cleveroni käivet kui kasumit. Foto: Marko Saarm

Pakirobotite tootja Cleveroni käive kasvas mullu aastaga 4,2 korda 47,7 miljoni euroni. Tugevalt kasvas ka firma puhaskasum, sest kui 2017. aastal teenis Cleveron 723 600 eurot kasumit, siis mullu koguni 7,6 miljonit eurot puhaskasumit. 

Ettevõtte juhtkond kirjutab majandusaasta aruandes, et müügitulu tugevat kasvu mõjutas enamikus pakiroboti Cleveron 401 seeriatootmise mahtude suurendamine. Seejuures keskendus ettevõte mullu globaalse turuhaarde suurendamisele.

"Selle peamiseks põhjuseks on e-kaubanduse kasvust tulenevad väljakutsed, mis mõjutavad kaupmehi kõige tugevamini. E-kaubanduse mahtu maailma jaekaubanduses hinnatakse 2019. aastal ligi 3 triljoni euro suuruseks. Järgmistel aastatel prognoositakse e-kaubanduse koguturu kasvu keskmiselt 16 protsenti aastas," kirjutas juhatus aruandes. 

Ettevõte kasvust tingitult suurenesid firma kulud. Cleveron investeeris mullu kokku 6,5 miljonit eurot. Suurim investeering oli Viljandi arendus- ja tootmishoone laiendamine 3000 ruutmeetrilt 10 500 ruutmeetrini, selle hind oli ligi 3,6 miljonit eurot. 

Tänavu plaanib Cleveron jätkata intensiivset arendustegevust, mille tulemusena soovib tutvustada maailmale uusi lahendusi.

Mullu oli ettevõtte töötajate keskmine arv 142 ja see kasvas aastaga 63 protsenti. Ettevõtte palgakulu kasvas tunamulluselt 2,1 miljonilt eurolt 4,4 miljoni euroni ning tööjõukulud küündisid mullu kokku 6,2 miljoni euroni. Töötamise registri andmetel töötas tänavu esimese kvartali lõpus ettevõttes 208 inimest.

Tagasi üles