Finaalis trehvasid Tartu mehed

Viljandis korraldatud bowling’u­turniiri «Fellin Cup 2011» peavõidu teenis Eesti meeste reitingutabeli liider Vallo Lees Tartust. Foto: Alar Lohk

Pühapäeval Viljandis lahenduse saanud bowling’uturniiri «Fellin Cup 2011» finaalis olid vastamisi kaks Tartu klubi Forselius mängijat Vallo Lees ja Hardi Dreier, seekord jäi peale Eesti meeste reitingutabeli liider Lees.

Viljandi bowling’u­harras­ta­jaid koondava klubi Fellin teist aastat peetud karikavõistlus kuulus Eesti mängijate reitinguturniiri arvestusse ja see meelitas Viljandisse enamiku riigi parematest.

Klubi juht ja üks ettevõtmise peakorraldajaid Alar Lohk tõdes, et mullusega võrreldes jäid tulemused küll tagasihoidlikumaks, ent mängud olid võitluslikumad.

Aasta eest tegid kolm meest samal mõõduvõtul maksimaalse ehk 300punktise mängu, seekord täiusliku summani ei jõutud. Kõrgeima tulemuse sai kirja hilisem võitja Vallo Lees, kes kogus finaalide avaringi teises mängus 289 punkti.

«Tase oli tänavu ühtlasem ning head meelt valmistas seegi, et eelvoorudest pääses 16 parema sekka kolm naist,» lausus Alar Lohk.

Kahest Viljandis tegutsevast klubist Fellinist ja Viljandi BCst jõudis 51 osaleja seas finaalide esimesse ringi viis kohalikku mängijat, neist kaks naist. Lisaks pääses otse finaalide teise ringi eelvoorus paremuselt teise summa korjanud Andres Mäemets.

Alar Lohk selgitas, et tänavu oli turniirijuhendisse naismängijaile lisatud händikäp, 12 boonuspunkti mängu kohta, ent õrnema soo esindajate esitused olid lisapunktidetagi korralikud ning kaks neist oleks nii või naa finaalvoorudesse jõudnud.

Finaalide päeval mängurajal käinud kuuest viljandlasest kahele lõppes «Fellin Cup 2011» esimeses ringis ning ülejäänud neljale 12 parema sekka pääsenule teises finaalide ringis. Võistluse nelja kõrgema koha pärast jätkasid heitlust kolm Tartu Forseliuse liiget ja üks Järvamaa Veskisilla klubi esindaja.

Neljandana lõpetas päeva mullune finalist Udo Sulp Tartust ja kolmandana Alar Alviste Järvamaalt. Kahe Forseliuse klubi esindaja omavaheline esikohamäng andis võitnud Vallo Leesi tulemuseks 205 Hardi Dreieri 194 vastu.

Parima viljandlasena pidi Jari Hytönen seekord rahulduma viienda kohaga. Teda jäi pääsust nelja tugevama sekka lahutama üks punkt. Viljandi BC esindaja järel lõpetas kuuendana Jaanek Talisainen klubist Fellin. Võistluste parima naisena oli Terje Roosi kokkuvõttes kaheksas, edestades üldarvestuses ühe kohaga klubikaaslast Andres Mäemetsa.