Tantsukool ja trikipark tõid noortele tunnustuse

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aasta noore tiitli pälvinud Liisa London juhib nii tantsuklubi Dancecall kui ka Männimäele rajatud spordiklubi.
Aasta noore tiitli pälvinud Liisa London juhib nii tantsuklubi Dancecall kui ka Männimäele rajatud spordiklubi. Foto: Elmo Riig / Sakala

Eile Viljandi maavalitsuses asetleidnud tunnustusüritusel said erilise kiituse osaliseks viis tublit noorsootöö edendajat, kes on oma valdkonda arendanud vaimustuse ja südamega.

Maakondlik komisjon oli Viljandimaa noorsootöö tunnustusvõistlusele esitatud nominentide hulgast välja valinud viis silmapaistvat inimest, kes on lõppeval aastal seda valdkonda edendanud.

Aasta noore tiitli pälvis Liisa London, kes on Viljandi huvitegevust täiendanud tantsukooliga Dancecall.

«Dancecalli eripära on Eestisse alles hiljaaegu jõudnud noortepärane stiil tecktonik,» seisab põhjenduses. «Tantsukool on kahel viimasel aastal esinenud väga hästi «Koolitantsu» festivalil ning sel suvel viidi Viljandis läbi paaripäevane workshop, kus osalesid selle stiili loojad Pariisist.»

Lisaks tantsukoolile asutas Liisa London suvel spordiklubi VivaSport Fitness, kus ta juhendab treeningtunde. «Oma ettevõtlikkuse, positiivsuse, innovaatilisuse ning säraga on ta innustanud noori endast alati parimat andma ning unistusi teoks tegema,» rõhutasid esitajad.

Aasta teo tegi Kris Süld

Tiitli aasta tegu 2011 pälvis Kris Süld, kes on noorteprojekti «Mikromulk» eestvedaja ning Viljandi välitrikipargi rajamise algataja.

«Idee sai alguse 2009. aastal, mil Kris hakkas tegelema aktiivsemalt noorteprojekti «Mikromulk» eestvedamisega. Sellega seoses pani ta tähele, et Viljandis puudub väli-skate-park,» selgitasid kandidatuuri esitajad. «Esimesel aastal proovis Kris asja ajada noortekeskusega, kuid 2011. aastal propageeris ta aktsiooni tugevalt oma tutvusringkonnas, Facebookis ja «Sakalas». Selle tulemusena peeti läbirääkimisi linnavalitsusega, kes on lubanud, et park valmib 2012. aasta jaanipäevaks.»

Tiitleid jagus teisigi

Aasta noorsootöötaja tiitli pälvis ringi- ja huvijuht ning Paistu rahvamaja tantsuõpetaja Kristi Pajuste.

Soovituskirjas on öeldud, et tema tantsurühmad ilmestavad alati vallas korraldatavaid üritusi ning hea ringitöö aitab hariva tegevusega sisustada laste vaba aega.

Esinemistega  väljasõidud kasvatavad lastes kohuse- ja vastutustunnet, iseseisvust, vastupidavust ja pingetaluvust. Esitajate sõnul on Kristi Pajuste töötanud laagrites kasvatajana ning lastele meeldib väga, kui ta nendega toimetab.

Aasta koostöö tiitli vääriliseks tunnistati Eesti avatud noortekeskuste juhatuse liige ja projektijuht Indrek Palu, kelle eestvedamisel lõi Karksi-Nuia noortekeskuse meeskond kaasa üle-eestilisel noorte Euroopa päeva tähistamisel.

Tunnustuse «Pikaajaline panus noorsootöösse» sai Tarvastu gümnaasiumi logopeed ja õpetaja Piret Kuropatkin, kes on aastate jooksul nõu ja jõuga abiks olnud paljude selle valla noorte vaba aja sisustamises ja elu paremaks muutmises.

Maakonna noorsootöö tegijaid, nende koostööpartnereid ja noorte esinduskogude liikmeid tervitasid eilsel tänuüritusel maavanem Lembit Kruuse ja omavalitsuste liidu esindaja Kalevi Kaur, kes avaldasid kiitust ka aunimetuse pälvinud laureaatidele.

TÄNU

Tunnustus noortetöö eest
• Maakondliku noortekogu algatusel on Viljandimaal tublisid noortevaldkonnas toimetajaid tänatud viis aastat.
• Esimestel aastatel anti tunnustusi välja kahes kategoorias: parim noor ja noortesõbralikem inimene.
• Kahel viimasel aastal on tänutiitleid jagatud viies kategoorias.
Allikas: Viljandi maavalitsus

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles