Tänapäeva tarbimismaailmas tundub olevat tavapärane, et asjade eluiga on väga napp. Kui vajalik ese õnnetu juhuse tõttu viga saab, leiab see enamasti tee prügikasti. Parandamine näib olevat mõttetu ajaraiskamine, samuti võib vana kõpitsemine kujuneda kallimaks kui uue soetamine.
Prügikasti või remonti
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tuleb ka tõdeda, et osavat meistrimeest, kes viitsiks ja oskaks mitmesuguseid parandustöid teha, on kohati võimatu leida. Tõepoolest, kunagistel defitsiidiaegadel olid inimesed leidlikumad, sest neil oli hädavajalik lagunenut nii kaua kui võimalik üles putitada.
Nii ostetakse üha uusi ja uusi asju. Ei taha mõeldagi, kui kõrgeks kasvab ükskord prügimägi, kuhu kõik need üsna uued, kuid katkised esemed maanduvad.
Odavate asjade üle samas on paljud rõõmsad, sest need on kättesaadavad, ja tunne, et oled saanud endale midagi lubada, on hea.