Uues valitsuses on Paalalinna kooli vilistlane ja endine Võhma linnapea

Alice Lokk
, reporter
Copy
Regionaalministriks saab Jaak Aab ning rahvastikuministriks Riina Solman.
Regionaalministriks saab Jaak Aab ning rahvastikuministriks Riina Solman. Foto: Elmo Riig

President Kersti Kaljulaid nimetab täna ametisse Jüri Ratase uue valitsuse. Selle ministrid Jaak Aab ja Riina Solman on seotud Viljandimaaga.

Uueks rahvastikuministriks saab Isamaa erakonda kuuluv Riina Solman. Ta on pärit Viljandist ning õppis Viljandi 5. keskkoolis. 2015. aastast on ta erakonna eestseisuse liige. Samuti juhib ta Tallinna volikogu Isamaa fraktsiooni ja Tallinna kesklinnaosakogu. 

Regionaalministriks saab Keskerakonna Viljandimaa piirkonna juht ja Tallinna linnavolikogu liige Jaak Aab. Aab oli aastatel 1998–2002 Võhma linnapea. Muu hulgas on ta olnud Võhma abilinnapea, linnavolikogu esimees ja linnavolikogu eelarvekomisjoni esimees.

15 ministriportfelli on jaotatud kolme erakonna vahel võrdselt. Uued ministrid annavad riigikogu ees ametivande tõenäoliselt esmaspäeval. 

Ministrikandidaadid on peaminister Jüri Ratas, majandus- ja taristuminister Taavi Aas, sotsiaalminister Tanel Kiik ning haridus- ja teadusminister Mailis Reps Keskerakonnast, kaitseminister Jüri Luik, justiitsminister Raivo Aeg, välisminister Urmas Reinsalu ja kultuuriminister Tõnis Lukas Isamaast ning siseminister Mart Helme, rahandusminister Martin Helme, keskkonnaminister Rene Kokk, maaeluminister Mart Järvik ning väliskaubandus- ja IT-minister Marti Kuusik Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles