E, 25.09.2023

Folgipidu otsib vabatahtlikke abilisi

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Facebook
Comments
Igal aastal aitab Viljandi folgipidu korraldada paarsada vabatahlikku.
Igal aastal aitab Viljandi folgipidu korraldada paarsada vabatahlikku. Foto: Kris Süld

Kolmapäevast alates saab kandideerida Viljandi pärimusmuusika festivali vabatahtlikuks, kes aitaksid folgipidu korraldada nii lava ees kui lava taga.

25.–28. juulini peetav Viljandi pärimusmuusika festival ootab vabatahtlikuks kandideerima kõiki vähemalt 18-aastasi huvilisi. Vabatahtlikke otsitakse erinevatesse valdkondadesse, alates piletimüügist ja ehitustiimist ning lõpetades ametitega, mille pidajad vastutavad festivali ladusa toimimise eest nii laval kui lava taga.

"Vabatahtlikud on asendamatu osa Viljandi pärimusmuusika festivali meeskonnast, ilma kelleta ei saaks see sündmus lihtsalt toimuda," ütles festivali pealik Ando Kiviberg. "Igal aastal panustab pärimuskultuuri kestmisse sel viisil vabatahtlikult oma aega ja energiat rohkem kui 200 inimest, kellele me oleme selle eest südamest tänulikud."

Põhjuseid, miks sellel suursündmusel vabatahtlikuna kaasa lüüa, on festivali vabatahtlike pealiku Silja Liivamägi sõnul mitu. "Esiteks on see suurepärane võimalus saada osa sellise suvise suurürituse melust ja köögipoolest. Teiseks saab end nii panna proovile valdkondades, millega igapäevaselt kokku ei puututa, ning kolmandaks on see ka koht, kust leida uusi toredaid sõpru ja tuttavaid," ütles Liivamägi. "Paljude meie vabatahtlike sõnul on see neile üks suve tipphetki."

Et Viljandi pärimusmuusika festival paneb sel aastal senisest rohkem rõhku kestlikkusele, otsitakse Liivamägi sõnul vabatahtlikke ka niinimetatud rohesaadikuteks. "Need on inimesed, kes aitavad festivalil kaasa keskkonnahoiuga seotud tegevustele, näiteks juhendavad külastajaid jäätmesorteerimisjaamade juures," selgitas Liivamägi.

Vabatahtlikke otsib festival 24.–29. juuliks, mõned vabatahtlikud leiavad aga rakendust kogu festivalinädala jooksul, 22.–29. juulini. Festivali vabatahtlikuks saab kandideerida, täites ankeedi festivali kodulehel. Hiljemalt juuni lõpus saavad vabatahtlikud vastuse, kas nad on meeskonda arvatud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles