iDeal kampaania

Kildu kooli 110. aastapäeva tähistatakse suures telgis 

 Ekspoliitik Priit Toobal omandas 2016. aastal 50 000 euro eest Kildu kooli kompleksi ning ehitas selle ümber külalistemajaks.

FOTO: Hege-lee Paiste/Sakala

Enam kui sada aastat vana Kildu kool on kindlasti üks põnevama ajalooga Viljandimaa koole. Paraku lõppes see ajalugu 2014. aastal, mil lapsed suunati Suure-Jaani kooli Vastemõisa vast remonditud ruumidesse. Kuid ajalugu ja vilistlased on jäänud, järjepidevus säilinud ning taas on põhjust tähistada Kildu kooli juubelit. 

Säilinud ning renoveeritud on ka vana armas koolimaja, kuid nüüd on see Kildu ratsakeskus-külalistemaja. Kooli sulgemine oli paratamatu, kuid ma arvan, et ajaloolise koolihoone säilimise eest, hoolimata ümbertegemisest, tuleb Priit Toobalile olla tänulik, sest vastasel juhul oleks see ainulaadne ja omapärase arhitektuuriga maja kindlasti kasutuseta jäänud. 

Ärimehele tuleb olla tänulik ka selle eest, et ta võimaldab endises koolihoones Kildu kooli 110 aasta juubelit tähistada. Päris täielikult pole seda majas võimalik teha, sest ruumid on valdavalt külalistemajaks ümber ehitatud, kuid kooli õues suurt telki kasutades on see siiski võimalik. Seepärast otsustatigi kooli juubelit tähistada traditsioonilise novembri asemel veidi varem, 17. augustil. Kuid koht on traditsiooniline ning aktus leiab aset endises koolimajas, vilistlaste kokkusaamised aga suures telgis.  

Tagasi üles