14-aastane tüdruk tuleb ümber Viljandi järve jooksule võitu kaitsma

Luna-Aleksandra Lagoda Viljandi järvejooksul

FOTO: Elmo Riig

Kevadel liiklusõnnetusse sattunud eelmise aasta üldvõitja Ibrahim Mukunga ümber Viljandi järve jooksule mullust võitu kaitsma ei tule, kuid korraldajatele on startimisest teatanud eelmise aasta naiste parim, 14-aastane Luna-Aleksandra Lagoda.

Ümber Viljandi järve jooksu peakorraldaja Mati Jürisson ütles, et esmaspäeval andis korraldajatele oma osalemisest teada 14-aastane Luna-Aleksandra Lagoda, kellest sai mullu läbi ajaloo kõige noorem naiste arvestuse võitja. Toona 13-aastane tüdruk sai ajaga 45.26 kõrge, 52. koha.

"Eesti tippjooksjad otsustavad startimise enamasti aprilli viimase nädala jooksul," selgitas Mati Jürisson. Näiteks aasta tagasi registreerisid teise ja kolmandana lõpetanud olümpiakogemusega jooksjad Kaur Kivistik ja Tiidrek Nurme end jooksule aprilli viimastel päevadel.

Eelmise nädala lõpuks oli end ümber Viljandi järve jooksule kirja pannud rohkem kui 3200 jooksjat ja kepikõndijat. "Jooksjate üldarv teeb meile rõõmu nagu varasematelgi aastatel," kinnitas Jürisson. „Praegune registreerimise tempo annab alust loota, et jooksjad ja kepikõndijaid tuleb nagu mullugi 4000 lähedale.”

Esmaspäevast hakati koostama ümber Viljandi järve jooksu stardiprotokolli ning üsna pea hakatakse trükkima stardinumbreid. Igaüks, kes pani end jooksule kirja enne 15. aprilli, saab jooksupäeval numbri, millele on kirjutatud ka tema eesnimi.

"Tänavune kevad on kuivatanud jooksurajal ka tavaliselt üsna poriseid kohti ning ilmaprognoosile tuginedes võib arvata, et 1. mail ootab jooksjaid ees kuiv ja kiire rada," lausus Jürisson.

Ümber Viljandi järve jooksu üritused saavad alguse 30. aprillil kell 17 Viljandi staadionil, kus algavad lastejooksud. Samal õhtul peetakse ümber järve teatejooks, millel saavad osaleda koolide ja ettevõtete 10-liikmelised võistkonnad.

Suurjooks ümber Viljandi järve saab tavapäraselt stardi 1. mail kell 12 Viljandi staadionil ning kümme minutit hiljem alustavad kepikõndijad. Jooksule saab end kirja panna veebilehel www.viljandijarvejooks.ee.

Tagasi üles