Raamatukogu ootab noorte omaloomingut 

2014. aasta noorte omaloominguvõistluse parimad Brenda Tarn, Viktoria Ly Pell, Marie Johanna Univer, Taivo Jürjo, Brita Siimon, Keily Tammaru ja Elli Kõiv.  

FOTO: Elmo Riig

Viljandi linnaraamatukogu ootab 15–21-aastaste viljandimaalaste mõtteid eestikeelses ilukirjanduslikus vormis. Korraldajate kinnitusel žanrilisi piiranguid ei seata ning võistlusel osalejaid hinnatakse nii luules kui proosas. 

Parimate kirjutajate vahel jagatakse Eesti Kultuurkapitali stipendiume koguväärtuses 400 eurot ja Viljandimaa omavalitsuste liidu toel eripreemiaid. Tulemused avalikustatakse žürii ja noorte kohtumisel mai lõpus.

Iga kolme aasta järel koostatakse auhinnatud töödest kogumik. Tänavuse, 22. Viljandimaa noorte omaloominguvõistluse paremik avaldatakse kogumikus "Meie mõtted 2019–2021" 2022. aastal. Samuti avaldatakse auhinnatud tööd Viljandi linnaraamatukogu kodulehel ja sotsiaalmeedias.

Eelarvamusteta hinnangu saamiseks edastatakse võistlustööd žüriile lugemiseks ja hindamiseks pseudonüümiga.

Tänavu kuuluvad žüriisse lavastaja Laura Jaanhold, ajalehe Sakala kultuurireporter Margus Haav ning raamatukogu esindaja Rene Vahtra.

Vabalt valitud teemal omaloomingut oodatakse 1. mai keskööni sellel aadressil. Lisaks tööle palutakse kirjale lisada oma nimi, isikukood, elukoht, kool ja pseudonüüm. Omaloominguvõistlusel osalejatel palutakse tutvuda ka võistluse statuudiga

Tagasi üles