Sisukord
Paberleht
Paberleht

Ilma sõidukita säilib registreerimismärk kaks aastat

2 min lugemist
Sõidukile registreerimismärki tellides on omanikul võimalik numbrite ja tähtede kombinatsiooni kohta teatud piires soovi avaldada. Odavam on võtta vastu märk, mille maanteeamet üldise järjekorra alusel väljastab. FOTO: Elmo Riig

Sõiduki registreerimismärkide varu on riigil enam kui piisav ja kord kasutuses olnud märki maanteeamet uuesti kasutusse ei suuna. Kui keegi kannab auto maha, kuid tahab harjumuspärast numbrit hiljem uuele autole külge panna, on tal hoiuaega kaks aastat.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nagu ütles maanteeameti sõidukite registriosakonna peaspetsialist Märten Surva, on registreerimismärkide kombinatsioonide varu nii suur, et maanteeamet pole pidanud vajalikuks teha prognoosi, kui kauaks vabu numbreid veel jagub.

«Puhtalt spekuleerimise mõttes ei pruugi selleks ajaks, kui varu on otsas, sõidukitel senisel kujul registreerimismärke enam ollagi,» tähendas ta. «Vajaduse korral on aga võimalik numbrite ja tähtede kombinatsiooni süsteem ümber teha.»

Enam levinud on registreerimismärk, millel on kolm numbrit ja kolm tähte, kuid võimalusi on teisigi. Näiteks võib eritellimusel küsida märgi, millele saab ise eri pikkusega tähe- ja numbrikombinatsiooni valida. Näiteks Sakala 1. Sellise märgi riigilõiv on 1350 eurot.

24.11.2020 25.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto