Maamessil osaleb paarkümmend Viljandimaa ettevõtet

Lisaks laadamelule näeb Maamessil masinaid.

FOTO: Elmo Riig

25.–27. aprillini Tartu Näituste messikeskuses kestvast maaelu suursündmusest Maamessist võtab osa 23 Viljandimaa ettevõtet.

Maamess on Eesti suurim mess, mis toob igal aastal kokku sadu ettevõtteid ning kümneid tuhandeid inimesi. Tänavu võtab messist osa 480 firmat 12 riigist. Kümnendik eksponentidest on välismaalt, ülejäänud Eestist.

Maamessi projektijuhi Margus Kikkuli sõnul on tänavu osalejaid kõikidest Eesti maakondadest. "Meil kui korraldajatel on hea meel, et Maamess on üleriigilise tuntusega ning et üha enam leiab tee messile ka võõramaist publikut," sõnas ta.

Juba aastaid on traditsioon tõsta uudiseid esile messi naeltena. Tänavu saavad sellise tunnustuse 14 eksponaati, üks neist Viljandimaalt. Specagra osaühing tutvustab messi naelana Zetori uut traktorit. Selle suurim uuendus on ECO 40 käigukast, mis tagab mootori ökonoomse töötamise ja väiksed kasutuskulud.

Viljandimaalt osalevad Maamessil veel Scandagra Eesti, Andry MT, Maaelu Edendamise Sihtasutus, PIP Food, Chaga, Nordamus, Päidre puukool, Mõisaküla Masinatehas, Valeri Jaaksoo, Mulgi kultuuri instituut, Mulke Crisps, Seedri puukool, Mulgi savikoda, Mulgi pruulikoda, Flint Kaubandus, Olustvere teenindus- ja maamajanduskool, Metsaomanik, Vallatud Vorstid, Aaviku marjatalu, Prenton ning Pajumäe ja Säga-Aaviku talu.

Tagasi üles