Hendrik Agurist saab Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktor

Priscilla Õmblus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viljandimaalt pärit Hendrik Agur asus juhtima Kohtla-Järve riigigümnaasiumi, mis alustas õppetegevust 1. septembril.
Viljandimaalt pärit Hendrik Agur asus juhtima Kohtla-Järve riigigümnaasiumi, mis alustas õppetegevust 1. septembril. Foto: Elmo Riig

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktoriks valiti Viljandimaalt pärit endine Gustav Adolfi gümnaasiumi direktor Hendrik Agur. Ta asub uues ametis tööle järgmisest nädalast.

Hendrik Aguri sõnul on Kohtla-Järvele loodav riigigümnaasium erilise tähelepanu all ja nõuab erilist panustamist. "Tegu on eneseületust nõudva tööga, kuid soovin seda teha sajaprotsendilise pühendumisega: eesmärk on koos meeskonnaga rajada Kohtla-Järvele vähemalt sama hea kool kui Gustav Adolfi gümnaasium. Ida-Virumaa pärl ja kogukonna ühendaja – reaal- ja humanitaarhariduse lipulaev, kuhu soovitakse õppima ja õpetama tulla üle Eesti," rääkis ta. 

Haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrgu osakonna asejuhataja ja valikukomisjoni liige Ruth Opmann ütles, et Hendrik Aguri tugevuseks on pikaajaline kogemus koolijuhina ja põhjalik visioon sellest, milline peaks Kohtla-Järve riigigümnaasium olema. "Hendrik Agur on ennast 13 aastat tõestanud võimeka eestvedajana Gustav Adolfi gümnaasiumi direktori ametikohal – tegu on loova, ambitsioonika ning nüüdisaegset koolikultuuri kandva inimesega," lisas ta.

Tagasi üles