P, 26.03.2023

Hendrik Agurist saab Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktor

Priscilla Õmblus
Hendrik Agurist saab Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktor
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandimaalt pärit Hendrik Agur asus juhtima Kohtla-Järve riigigümnaasiumi, mis alustas õppetegevust 1. septembril.
Viljandimaalt pärit Hendrik Agur asus juhtima Kohtla-Järve riigigümnaasiumi, mis alustas õppetegevust 1. septembril. Foto: Elmo Riig

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktoriks valiti Viljandimaalt pärit endine Gustav Adolfi gümnaasiumi direktor Hendrik Agur. Ta asub uues ametis tööle järgmisest nädalast.

Hendrik Aguri sõnul on Kohtla-Järvele loodav riigigümnaasium erilise tähelepanu all ja nõuab erilist panustamist. "Tegu on eneseületust nõudva tööga, kuid soovin seda teha sajaprotsendilise pühendumisega: eesmärk on koos meeskonnaga rajada Kohtla-Järvele vähemalt sama hea kool kui Gustav Adolfi gümnaasium. Ida-Virumaa pärl ja kogukonna ühendaja – reaal- ja humanitaarhariduse lipulaev, kuhu soovitakse õppima ja õpetama tulla üle Eesti," rääkis ta. 

Haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrgu osakonna asejuhataja ja valikukomisjoni liige Ruth Opmann ütles, et Hendrik Aguri tugevuseks on pikaajaline kogemus koolijuhina ja põhjalik visioon sellest, milline peaks Kohtla-Järve riigigümnaasium olema. "Hendrik Agur on ennast 13 aastat tõestanud võimeka eestvedajana Gustav Adolfi gümnaasiumi direktori ametikohal – tegu on loova, ambitsioonika ning nüüdisaegset koolikultuuri kandva inimesega," lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles