Tuleviku jalgpalliklubi president selgitab karistuse tagamaid. Kõrvaldatud mängijad pidasid tähtsa mängu eel pidu

Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi president Raiko Mutle

FOTO: Marko Saarm

Täna hommikul tuli Viljandi jalgpalliklubi Tulevik välja selgitusega, miks eemaldati esindusklubist määramata ajaks Karl-Romet Nõmm ja Kristjan Kask. Kaks võtmemängijat vaatasid pühapäevast kohtumist Nõmme Kalju vastu pingilt, sest olid eiranud meeskonnas kehtestatud reegleid, viibides enne olulist kõrgliigamängu hilisõhtusel peol, kus tarvitati alkoholi.

Järgneb Viljandi Tuleviku jalgpalliklubi presidendi Raiko Mutle selgitus klubi koduleheküljelt.

Peame vajalikuks tuua selgust Viljandi jalgpalliklubi Tulevik mängijate Karl-Romet Nõmme ja Kristjan Kase meeskonnarežiimi rikkumise ning sellele järgnenud distsiplinaarkorras meeskonnast eemaldamise asjaoludes, mis on viimastel päevadel avalikkuses tõstatanud sellekohase arutelu.

Esmalt tunnistame ja kahetseme puudujääke klubipoolses suhtluses meile esmakordseks kogemuseks olnud juhtumi asjaolude kommunikeerimisel ning palume selle pärast meie toetajate ja jalgpallihuviliste käest andestust.

On saanud selgeks, et me ei osanud piisavalt adekvaatselt hinnata avalikkuse huvi kaalukust antud juhtumis ning meie üheseltvõetava ja operatiivse informatsiooni edastamise olulisust. Õpetliku intsidendi järelmid võtame kindlasti arvesse edaspidises töös ning palume tekkinud tarbetu segaduse pärast siiralt ja kogu südamest poolehoidjatelt ja avalikkuselt vabandust.

Praeguseks selgunud asjaolude kohaselt veetsid Karl-Romet Nõmm ja Kristjan Kask vastupidiselt meeskonnas kehtestatud ja meeskonna poolt aktsepteeritud reeglitele enne olulist kõrgliigamängu vaba aega lubamatul moel ehk hilisõhtusel peol, kus tarvitati alkoholi.

Jalgpalliklubi Tulevik propageeritavate väärtuste hulka kuuluvad üheselt ja ennekõike just nimelt tervislikud eluviisid ning klubi tunnetab endiselt oma olulist rolli kogukonna ja noorsoo eeskujuna. Kõnealused mängijad vääratasid nii meeskonnarežiimi, sportlike eluviiside ja printsiipide kui ka mainitud väärtuste järgimisel, mistõttu nende kui klubi väheste professionaalsete mängijate säärane käitumine on olnud suureks pettumuseks kogu klubiperele.

Siinkohal eksiski ka klubi oma suhtluses avalikkusega. Oleksime pidanud selgelt väljendama, et me ei kommenteeri juhtumit kuni selle asjaolude täieliku selgumiseni. Veel esmaspäeva õhtul polnud juhtunu kõik detailid klubijuhtidele lõpuni teada. See on asjaolu, mida me pidanuks kommunikeerima. Nüüdseks on juhtumi detailid mängijatega selgeks räägitud.

Tegemist on noorte sportlaste inimliku ja individuaalse, ent ränga veaga, mille tagajärjed on klubile kahtlemata keerulised. Kinnitame siiski, et mängijad on juhunust oma järeldused teinud ning oma eksimust tunnistanud ja vabandust palunud. Nad on endiselt meeskonna liikmed, kuid treeningutelt ja mängudelt praeguseks hetkeks määramata ajaperioodiks eemaldatud. Milliseks kujuneb nende lõplik karistus, jääb meeskonna ning peatreeneri klubisiseseks lähipäevade otsuseks. Selge on see, et tagajärgedeta sellised rikkumised ei jää.

Samas tunnistame, et meil on olnud raske mõista ning veel raskem heaks kiita esmaspäeval puhkenud spekulatsioone, milles osa tunnustatud ajakirjanikest, kes samalaadseid režiimi rikkumise juhtumeid Eesti spordis varemgi kajastanud, viitasid selgelt distsiplinaarrikkumisest rääkiva kommentaari sõnastust arvesse võtmata meediaruumis kõhklematult sellele, justkui võinuks tegemist olla kriminaalse iseloomuga tegudega, narkootikumide tarvitamisega või muu säärasega, ning õigustasid sõnu valimata ja avalikku huvi kilbile tõstes samasisuliste anonüümsete, ründavate ja vulgaarsete kommentaaride postitajaid.

Kinnitame veel kord, et tegemist oli mängijate individuaalse, olemuselt lihtsakoelise, ent samas väga ränga eksimisega meeskonnadistsipliini, klubi väärtuste ja eetikanormide vastu, mille nii klubi kui meeskond ühemõtteliselt hukka mõistavad ning mille eest klubina täieliku vastutuse võtame ja siiralt vabandust palume.

Soovime nüüd keskenduda eesootavatele järgmistele, rasketele kõrgliigakohtumistele ning meeskonnas töörahu ja terve õhustiku alalhoidmisele. Seetõttu palume ajakirjandusel oma küsimustega pöörduda klubi juhtkonna poole ning lubada meeskonnal ja peatreeneril oma tööd segamatult jätkata.

Tagasi üles