Viljandi vanalinnas põles tondilossiks muutunud kunagine pesumaja

Tulekahju Viljandis Posti ja Kraavi tänava nurgal

FOTO: Marko Saarm/Sakala

Viljandis Tartu tänaval märgati teisipäeval kell 9.30, et hoonest, milles nõukogude ajal tegutses pesumaja ja mis viimased 25 aastat on seisnud tühjana, tuleb suitsu.

Sündmuskohale saadetud tuletõrjujad olid kella 9.45-ks vedanud veevoolikud majja ning kustutasid seda seestpoolt. Katuse vahelt tõusis samal ajal palju valget suitsu. Leeki tänavalt näha ei olnud.

Kunagine pesumajakompleks aadressil Tartu tänav 24 on aastakümneid seisnud tühjana. Majja sissepääs pole tõkestatud, sest selle tagaseinas on suur auk.

Viljandi päästekomando meeskonnavanem Rivo Subi ütles sündmuskohal Sakalale, et põleng oli hoonekompleksi teisel korrusel, kus oli tuld võtnud lae vahelt pudenenud saepuru hunnik. Tema sõnul tulekahju endast suurt ohtu ei kujutanud ning päästjad suutsid selle kiiresti kustutada. Kui Suure-Jaani päästjad veidi enne kella 10 kohale jõudsid, oli olukord juba sama hästi kui lahendatud.

"Selliste tühjana seisvate hoonete puhul võib alati kahtlustada kodutuid," lausus Subi tulekahju võimaliku põhjuse kohta. Elektrit hoonekompleksis pole.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles