Teatejooks pakub firmadele ja koolidele ühise sportimise võimalust

Sel aastal joostakse ümber Viljandi järve 90. korda. 14. aprillil toimub künnipäeva jooks.

FOTO: Marko Saarm

Päev enne ümber Viljandi järve jooksu antakse Viljandi staadionil ümber järve teatejooksu start ning teist korda saavad sellel lisaks koolidele startida ettevõtete ja asutuste kümneliikmelised võistkonnad.

"Esimene katsetus eelmisel aastal näitas, et ettevõtete ja asutuste huvi sellise ühise võistluse vastu on päris suur," selgitas teatejooksu korraldustööd juhtiv spordiklubi MyFitness treener Raivo Nõmm.

Tema sõnul on paljudes ettevõtetes loodud spordiklubid, kus tehakse ühiseid treeninguid, aga võimalusi ühtse võistkonnana võistlemas käia on väga vähe. "Teatejooks ümber Viljandi järve pakub just sellise võimaluse," rääkis Nõmm.

Endise tippjooksja ja nüüdse treeneri sõnul on päev enne suurt jooksu väga hea teha üks lühike kiire treening ning teatejooks, kus ühe etapi pikkus algab 500 meetrist ja ulatub kahe kilomeetrini pakub just sellise võimaluse.

Esimesel neljal aastal, mil teatejooksu korraldati, oli see mõeldud vaid koolide võistkondadele ning eraldi arvestuses olid põhikoolid ja gümnaasiumid. Koolid võistlevad ka tänavu ning endiselt oodatakse starti kõigi Eesti koolide esindusi.

Põhikoolide arvestuses saavad osaleda 2001. aastal ja hiljem sündinud õpilased, kes õpivad VI–IX klassis. Gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste arvestuses võivad osaleda 1999. aastal ja hiljem sündinud õpilased, kes õpivad X–XII klassis või kutseõppeasutuse sellele vastaval kursusel.

Teatejooksu start antakse 30. aprillil kell 17.30 Viljandi staadionil. Igas võistkonnas on kümme liiget, kellest viis on naised ja viis mehed. Esimest korda on sel aastal lubatud teha vahetusi nii, et mehe asemel võib joosta naine. "Näiteks Viljandis on väga palju naiskollektiive ja viie mehe leidmisega võib raskusi tekkida," selgitas Nõmm.

Ühe jooksuetapi pikkus jääb vahemikku 500 meetrit kuni kaks kilomeetrit. Erinevalt 1. mai suurjooksust on teatejooksu trass kindel ning joostakse mööda Viljandi järve ümbritsevat matkarada. Osalejad viiakse nende vahetuspunkti bussidega ning tuuakse pärast jooksu lõppu ka staadionile tagasi.

Stardimaksu teatejooksul ei ole ning võistkonda saab registreerida e-kirjaga aadressil suurjooks@viljandi.ee.

1. mail startivale 90. ümber Viljandi järve jooksule on end kirja pannud ligi 2800 osalejat. Registreerimisega hakkab kiireks minema neil osalejatel, kes soovivad endale stardikoridoris kohta eelmise või üle-eelmise aasta tulemuse alusel – selleks tuleb end kirja panna hiljemalt 14. aprillil.

Ümber Viljandi järve jooks on Eesti vanim järjepidevalt peetav rahvaspordivõistlus. Esimest korda starditi 1928. aastal ning 1931. aastast on joostud igal aastal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles