Vaata kaardilt, kuhu ja millal liigub laulu- ja tantsupeo tuli Viljandimaal

Peagi saavad paljud tantsijad lähedalt näha suure peo tuld.

FOTO: Peeter Langovits

27. laulu- ja 20. tantsupeo "TuleTulemine" saab alguse 1. juunil Tartust ning tuli jõuab pärast 4200-kilomeetrist teekonda 4. juuli õhtuks Kalevi staadionile. Valminud on 33 päeva kestva üle-eestilise teekonna kaart, millele on kantud ligi 500 tähenduslikku paika, kus tuli peatub. Viljandimaal liigub tuli 12. ja 13. juunil ning käib läbi enam kui 20 kultuuriloolisest paigast ja sündmuselt.

Viljandimaa võtab tule 12. juunil üle Pärnumaalt ning annab selle 14. juunil üle Valgamaale. Laulu- ja tantsupeotuli käib näiteks helilooja Mart Saare majamuuseumia, Roman Toi sünnikodus, Kolga-Jaanis ning Sudiste külamajas. Lisaks mainitule külastab tuli kahe päeva jooksul veel mitmeid Viljandimaa olulisi ja tähenduslikke paikasid. Igas paigas korraldatakse sel puhul üritusi ja valmistutakse seeläbi ühiselt saabuvaks juubelilaulu- ja tantsupeoks.

"Kutsume kõiki kogukondi, organisatsioone ja sõpruskondi juubelipeoks valmistudes märkama ja korrastama oma kodukandi kultuurilooliselt tähtsaid paiku," rääkis Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutuse teabejuht Sten Weidebaum. "Et igaüks saaks juubeliaastal peost osa, kutsume inimesi 4. mai "Teeme ära!" talgupäeval välja tulema ning käed külge panema. Hea võimaluse annab selleks äsja valminud tuleteekonna kaart, millelt leiab põnevat avastamist ja mõtteid selleks, et juubelipeo tule teekond väärikalt ette valmistada."

Viljandimaalt on tänaseks "Teeme ära!" talguveebis kirja pandud 29 talgut, mille hulgas on ka laulu- ja tantsupeo tähe all kirja pandud Koidu seltsimaja talgupäev, Viiratsi suvelava korrastamine ning Heimtali mõisa ümbruse korrastamine.

27. laulu- ja 20. tantsupeo "Minu arm" kunstilised toimkonnad süütavad juubelipeo tule 1. juunil Tartus Eesti Rahva Muuseumi pargis. Järgmised 33 päeva liigub tuli läbi terve Eesti ja on maakondade hoida. Tuli alustab teekonda Saaremaalt ning jõuab 4. juuli õhtul Tallinna Kalevi staadionile, kus kell 19 algab 20. tantsupeo esimene etendus.

"Kõlab ehk uskumatult, aga 33 päeva jooksul läbib tuli Eestis ühtekokku 4200 kilomeetrit ehk sisuliselt sama pika tee, kui jääb Tallinna ja Lissaboni vahele," lisas Weidebaum. Sel teekonnal saavad kõik võimaluse "TuleTulemisest" isiklikult osa saada, aidates tuld Tallinna poole kanda või osaledes "Teeme ära!" talgupäeval.

"TuleTulemine" on korraldajate teatel juubelipeo avamäng, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. Tänavu saab tuletulemise traditsioon 50-aastaseks – esimest korda tehti seda 1969. aastal laulupeo sajanda juubeli puhul. "TuleTulemist" korraldab Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutus koostöös kõigi Eesti maakondadega.  

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles