E, 30.01.2023

Hädad purjus meestega. Üks ei maksnud taksoarvet, teine räuskas tanklas ja kaks meest karjusid pargis

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Hädad purjus meestega. Üks ei maksnud taksoarvet, teine räuskas tanklas ja kaks meest karjusid pargis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Soojad ilmad tähendavad politseinikele ka rohkem tööd purjus inimestega, kes kipuvad räuskama, laamendama või paremal juhul lihtsalt pargipingil magama.
Soojad ilmad tähendavad politseinikele ka rohkem tööd purjus inimestega, kes kipuvad räuskama, laamendama või paremal juhul lihtsalt pargipingil magama. Foto: Elmo Riig

Politseinikel tuli läinud nädalalõpul tegelda alkoholist alguse saanud pahanduste lahendamisega. Kainestuskambrisse tuli puhkama viia kuus inimest ning vaigistada tuli mehi, kes olid joobnuna muutunud agressiivseks ning kippusid räuskama.

Reedel kella 19.30 paiku sai politsei teate, et Viljandis Pargi tänaval, otse politseimaja läheduses on taksojuhi ja kliendi vahel tekkinud arusaamatus, mille lahendamisega osalised ise hakkama ei saa.

Teatele reageerinud politseipatrull selgitas, et taksot kasutanud 66-aastane joobes mees keeldus arvet tasumast ning sõidukist lahkumast. Politseinike sekkudes sai arve siiski tasutud ning klient jäeti sealsamas Pargi tänaval asuvasse arestikambrisse peatäit välja magama. Taksojuht sai seejärel oma tööd jätkata.

Pool tundi hiljem sai politsei väljakutse Endla tänava tankla juurde, kus üks joobes mees räuskas ning teenindajaid ja teisi kliente häiris. Politseinike saabudes oli raskes joobes mees pikali murul ega jaksanud enam püstigi tõusta. Ta korjati patrullsõidukile ning viidi arestimajja kainenema.

Laupäeva keskpäeval paluti korrakaitsjate abi ühe Põhja puiestee tänava eramu juurde, kus kaks nooremat meest pingil istusid, alkoholi tarvitasid ning majaelanikke oma lärmaka vestlusega häirisid.

Politsei vestles meestega ning palus neil naabrite häirimine lõpetada. Mehed võtsid oma asjad ning läksid ära korterisse.

Kokku oli politseinikel nädalavahetusel 50 väljakutset ning see viitab sooja aja saabumisele. Talvel jääb korrakaitsjate väljakutsete arv nädalavahetustel enamasti 30 ja 40 vahele. Suvel küünib see palavamatel aegadel üle poolesaja.

513 autojuhti puhusid nädalavahetusel alkomeetrisse ning 510 juhti olid kained. Tabatud kolmest purjus autojuhist kahel oli joove sedavõrd suur, et alustada tuli kriminaalmenetlust.

Märksõnad
Tagasi üles