Gripp hakkab taanduma

Kaie Mölter
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nuuskavaid ja köhivaid inimesi jääb kevade saabudes vähemaks.
Nuuskavaid ja köhivaid inimesi jääb kevade saabudes vähemaks. Foto: Elmo Riig

Terviseameti andmetel pöördus märtsi viimasel nädalal arstide poole 3736 inimest ning ülemiste hingamisteede nakkushaigustesse ja grippi haigestumine on endiselt langustrendis, vahendab uudisteagentuur BNS.

Haigestunutest 47,9 protsenti olid lapsed. Grippi haigestumuse intensiivsust saab hinnata madalaks, kuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse üle Eesti. Gripiviiruste osakaal kahanes kuni neljandiku võrra, peamised haigestumise põhjustajad on nüüdseks RS-viirused. Gripi tõttu hospitaliseeritud inimeste arv on ikka veel suhteliselt kõrgel tasemel.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse andmetel on hooaja algusest gripi tõttu hospitaliseeritud 1447 inimest, neist 159 lisandus viimase kolme nädala jooksul. Enam kui pooled hospitaliseerimist vajanud patsientidest olid täiskasvanud ja vanemaealised.

Eelmisel hooajal ringluses olev B-gripiviirus on toonud kaasa palju raskekujulisi haigestumisi ennekõike eakate inimeste hulgas. Sel hooajal on domineeriv viirus A(H1N1)pdm09 ning haigus kulges raskemalt lastel, kes moodustasid peaaegu poole kõikidest haiglaravi vajanutest.

Märksõnad

Tagasi üles