Aprillis esinevad aidas noored pillimehed Eestist, Belgiast ja Rootsist 

Sakala
Copy
WÖR on andnud välja kaks albumit ning esinenud Euroopas, Austraalias, Kanadas ja USA-s.
WÖR on andnud välja kaks albumit ning esinenud Euroopas, Austraalias, Kanadas ja USA-s. Foto: Folk.ee

Viljandi pärimusmuusika ait võtab kevade vastu särtsakate ja energiliste bändide saatel. Kontserte annavad kodumaised Black Bread Gone Mad ja Elephants from Neptune, aga ka Lekarerätten Rootsist ja WÖR Belgiast. 

Täna õhtul jõuab oma Euroopa tuuril Viljandisse flaami ansambel Wör. Kontserdil tutvustab ta oma viimast albumit, millele on ainest andnud XVIII sajandi lõpu poole Antwerpeni, Brüsseli, Genti ja Leuveni muusikute kirjapandu. 

Oma teekonnal Viini, Müncheni ja Riia kontserdimajas täissaalidele kontserte andvad noored on särtsakad ja elavad ning väga meisterlikud pillikäsitsejad. Eesti pärimusmuusika jkeskuse produtsendi Jaan Jaago sõnul on nad traditsioone tundvad ning Kesk-Euroopas omas valdkonnas hinnatud muusikud.

"Wörist ning nende töötlustest on kirjutanud kiitvaid arvustusi olulised pärimusmuusika ja folkmuusika ajakirjad Songlines ja fRoots. Nad on võtnud vanad lood ning andnud neile  värske lihvi, sealjuures traditsioonidele liiga tegemata. Seetõttu on nende lood nauditav kuulamine igas vanuses pärimusmuusikasõbrale," räägib Jaan Jaago.

12. aprillil jõuab oma esimese albumi "Ayibobo" tuuri lõpukontserdiks Viljandisse Black Bread Gone Mad, kes on üheks õhtuks kampa haaranud auhinnatud Eesti rokk-kvarteti Elephants From Neptune.  Black Bread Gone Mad loodi 2016. aasta sügisel Viljandis soovist luua täiesti piiritut ja piiramata muusikat. Kogu koosseisu looming pärineb liikmete endi sulest, mida on tuntavalt mõjutanud erinevate rahvaste, 1970. aastate rokk ja tänapäeva popmuusika. 

Aprillikuise tantsumaja juhatab aga kontserdiga sisse eelmisel Viljandi pärimusmuusika festivalilgi üles astunud Rootsi bänd Lekarerätten. Need, kes rootslasi suvel kuulamas ja vaatamas käisid, teavad, et Lekarerätteni muusika puudutab nii tantsujalgu kui ka hinge. Bändis saavad kokku neli tugevat muusikut, kelle käes kohtuvad mänguliselt Skandinaavia pärimusmuusika ning tänapäeva helid popmuusikast, džässist ja maailmamuusikast. Lekarerätten annab lisaks kontserdile ka aprilli "Tantsumaja" õpitoa. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles