Mulgi valla koolid vahetasid 1. aprilli puhul õpilased ära

Karksi-Nuiast saadeti Abja-Paluojale 22 noort, vastu tuli 27. Mõni Karksi-Nuia klassiruum jäi seetõttu uutele noortele pisut kitsaks.

FOTO: Jaak Israel

Karksi-Nuia ja Abja-Paluoja XII klasside õpilastele teatati 1. aprilli hommikul, et neil ei hakkagi tavaline koolipäev, vaid nad peavad minema koolimaja ees ootavasse bussi ning sõitma mingile õppepäevale. Kui bussid sihtkohta jõudsid, olid abjakad Karksi-Nuia koolimaja ees ning Kitzbergi kooli õpilased Abja-Paluojal.

"Ütlesime õpilastele, et nüüd hakkabki nii olema, et uues koolis on rotatsioon, üks nädal ühes, teine teises kohas, ja nii saavad õpilased valid 90 valikainet," rääkis Karkis-Nuias asuva Kitzbergi gümnaasiumi direktor Jaak Israel.

Tema sõnul sai aprillinali alguse huvijuhi ideest ning selle aluseks oli omakorda Karksi lähedal tegutseva nüüdse haridusministeeriumi ametniku Hendrik Aguri korduvad väljaütlemised, et kaks gümnaasiumi on Mulgi vallale liiga palju. Nii leppisid kaks koolijuhti omavahel õpilaste vahetamises kokku, aga õpetajatele ja õpilastele sellest ette teada ei antud.

Esmaspäeva hommikul paluti abiturientidelt vabandust, justkui olevat kool unustanud neile öelda, et tänase tavalise koolipäeva asemel on kavas hoopis üks keskkonnainvesteeringute keskuse rahastatav koolitus. Noored saadeti bussi ja sõit algas neile teadmata sihtkohta. Kui bussid kohale jõudsid, avastasid Abja-Paluoja abituriendid end Kitzbergi gümnaasiumi eest ja Karksi-Nuia noored end Abja-Paluoja kooli parklast.

"Eks nad olnud väga üllatunud ja mõnel juhul võis pilgust isegi hirmu välja lugeda," sõnas Israel.

Asukohast olenemata jätkus koolipäev tavalise tunniplaani järgi, kuid õpetajad olid noortele tundmatud. Israeli sõnul on ettevõtmine aprillinali, aga see annab võimalust tuua tavalisse koolipäeva vaheldust ning anda aimu, mis naaberkoolis tehakse. Abja-Paluoja ja Karksi-Nuia kooli vahe on pisut üle kümne kilomeetri.

Kui koolitunnid läbi saavad, sõidutatakse noored taas bussiga kodukooli juurde tagasi.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles